Urząd Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce
Urząd Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce

Na sesji Rady Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce w dniu 31 stycznia 2019 roku jedną z podjętych uchwał było zapowiadane wcześniej przez burmistrza Jerzego Łukasza Walczaka zwiększenie środków do dyspozycji sołectw.


– Dotychczasowa metoda obliczania była nieadekwatna – liczba mieszkańców, ich potrzeby i realia znacznie się zmieniły. Dostępne w latach ubiegłych środki były niewystarczające, co powodowało konieczność zwracania się w trakcie roku do burmistrza o dodatkowe fundusze, które nie zawsze były zagwarantowane – wyjaśnia zastępca burmistrza Agnieszka Sipka.

Środki dla wszystkich jednostek wzrosły z zaplanowanych na 1 stycznia bieżącego roku 244.086,00 zł do kwoty 486.786,00 zł.

– Zgodnie z tym, co założyłem w swoim programie wyborczym chciałbym, aby mieszkańcy danej wsi mieli większy wpływ na to, co będzie realizowane w ich miejscowości. Jest to ukłon w ich stronę oraz zachęta do włączenia się w życie wsi. Dodatkowe fundusze pozwolą wprowadzić wiele cennych inicjatyw oddolnych – argumentuje burmistrz Jerzy Łukasz Walczak.

Od połowy marca rozpoczną się także wybory sołtysów, rad sołeckich oraz przewodniczącego i zarządu samorządu mieszkańców miasta Nowe Skalmierzyce.
ŹRÓDŁOUMiG Nowe Skalmierzyce, Dariusz Smułka
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments