fot: Andrzej Romański/Energa Basket Liga

Enea Zastal BC Zielona Góra pokonał w Wałbrzychu Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 84:69 w meczu o Suzuki Superpuchar Polski i zdobył tym samym trofeum im. Adama Wójcika.

Pierwsze punkty zdobyli zielonogórzanie. Ostrowianie w połowie kwarty po trafieniu Jamesa Palmera mieli pięć punktów przewagi. Zastal odrabiał jednak straty i po 10 minutach wygrywał 17:14. W drugiej kwarcie zielonogórzanie utrzymywali przewagę, a Arged BM Stal nie była w stanie doprowadzić do remisu. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 36:32 dla Enea Zastalu.

Po zmianie stron ostrowianie zmniejszyli straty do dwóch punktów, jednak szybko zielonogórzanie ponownie zaczęli zwiększać przewagę. W pewnym momencie wynosiła już 9 punktów. W końcówce kwarty udało się ponownie zmniejszyć prowadzenie Zastalu tylko do 3 punktów jednak, ale po 30 minutach to Enea Zastal był lepszy i prowadził 59:54. Już na początku ostatniej kwarty trafienia zawodników Zastalu dały im 12 punktów przewagi. Arged BM Stal nie potrafiła znaleźć sposobu na obronę rywali i to zielonogórzanie ostatecznie zwyciężyli aż 84:69.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski – Enea Zastal BC Zielona Góra 69:84 (14:17, 18:19, 22:23, 15:25)

Arged BM Stal Ostrów: Michael Young 16, James Palmer 15, James Florence 10, Trey Drechsel 8, Evangelos Mantzaris 6, Igor Wadowski 5, Damian Kulig 5, Jakub Wojciechowski 2, Denzel Andersson 2, Aleksander Załucki 0, Jarosław Mokros 0.

Zastal: Devoe Joseph 22, Jarosław Zyskowski 18, Nemanja Nenadić 14, Tony Meier 8, Branden Frazier 8, David Brembly 6, Dragan Apić 6, Krzysztof Sulima 2, Andrzej Mazurczak 0, Kacper Traczyk 0, Nikodem Klocek 0, Konrad Szymański 0.