Paweł Rajski, Starosta Ostrowski podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie odebrał zaszczytny tytuł Samorządowca 25-lecia.

25 lat temu, 5 czerwca 1998 roku, uchwalona została ustawa o samorządzie powiatowym – usamorządowione zostały wspólnoty powiatowe. By godnie uczcić ten ważny Jubileusz, Związek Powiatów Polskich przy współpracy z Biurem „Niepodległa” zorganizował zjazd samorządowców reprezentujących powiaty i miasta na prawach powiatu z całej Polski. Podczas uroczystej gali wręczone zostały honorowe odznaczenia jubileuszowe.

– To dla mnie osobiście ważne wyróżnienie bo z samorządem naszego powiatu związany jestem od początku. Przez ten czas zmienił się bardzo nasz powiat. To wyróżnienie traktuję nie tylko indywidualnie, ale jako wyraz uznania dla wszystkich 108 radnych, którzy od „usamorządowienia powiatów” – czyli ich reaktywowania sprawowali mandaty radnych Powiatu Ostrowskiego – mówi Paweł Rajski, Starosta Ostrowski i jak dodaje. – Dzisiejsza uroczystość na Zamku była także spotkaniem ludzi (prof.Jerzy Buzek, prof Jerzy Stępień…), którzy sprawując władzę mieli marzenia i przede wszystkim odwagę przekazania części swoich kompetencji lokalnym wspólnotom. Wychodząc z założenia, że to samorząd będąc najbliżej mieszkańców, a nie władza w stolicy wie, co tak naprawdę jest potrzebne w terenie.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments