Sportowcy KS STAL LA w Ostrowie Wielkopolskim- Natalia Benedykcińska i Patryk Wykrota zostali złotymi medalistami Halowych Mistrzostw Polski Juniorów. Ich wyniki zachwyciły wszystkich i zaskoczyły również samych sportowców i trenerów.

Starosta Ostrowski podczas spotkania w dniu 7 marca 2019 r. pogratulował serdecznie osiągniętych wyników wręczając mistrzom upominki. Ponadto symboliczny czek o wartości 10 tysięcy złotych przekazał na ręce trenerów i działaczy Marka i Michała Walczaka: w uznaniu za ostatnie sukcesy i systematyczną pracę, za przyciągnięcie młodych ludzi pełnych pasji i talentu, którzy pod okiem znakomitych trenerów osiągają mistrzowskie wyniki.

– Kiedy oklaskujemy medalistów wielkich imprez mało kto wspomina właśnie pierwszych trenerów, którzy poznali się na talentach i potrafili je oszlifować, tak jak robi to trenerski duet Walczaków. Trenerzy stąd, zawodnicy stąd, sukcesy i promocja… także naszego regionu. Tym większa wartość i nasze podziękowanie. – powiedział Starosta Ostrowski Paweł Rajski.

Złoty medal i tytuł halowej mistrzyni Polski do lat 20 zdobyła Natalia Benedykcińska. Rekordowy skok, podopieczna trenera Marka Walczaka, oddała w ostatniej kolejce przesuwając się z trzeciej na pierwszą pozycję. Dodajmy, że tym znakomitym występie w rywalizacji juniorskiej, zawodniczka Stali LA została powołana do kadry narodowej juniorów.

– W swoim ostatnim skoku znakomicie pobiegła rozbieg i poszybowała na odległość 6,10 m. Poprawiła rekord życiowy o 23 cm i ustanowiła rekord Ostrowa Wielkopolskiego juniorek – powiedział trener Marek Walczak.

Rewelacyjne w Toruniu spisał się Patryk Wykrota. Podopieczny Michała Walczaka w tym sezonie trzykrotnie pobijał rekord Ostrowa w biegu na 200 metrów w hali. Zwyciężył w doskonałym czasie 21,44 s. To aktualnie drugi wynik w Europie i dziewiąty na świecie. Wyprzedza go tylko siedmiu amerykanów i Niemiec. Mistrzostwa odbywały się w dniach 8-10 lutego 2019 roku.

Obecnie zawodników zajmujących się tą dyscypliną sportu w Ostrowie we wszystkich sekcjach wiekowych jest ponad 130, licząc z najmłodszymi, którzy są narybkiem dla klubu.

KS STAL LA w tej chwili nawiązuje do najlepszych lat ostrowskiej lekkoatletyki, zawodnicy zdobywają medale na Mistrzostwach Polski. W zeszłym roku zawodnicy sięgnęli po 5 medali, rok wcześniej 6, tegoroczny sezon już zaczął się od dwóch. To dobrze wróży, winduje klub wysoko w tabelach.

 
ŹRÓDŁOPowiat Ostrowski
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments