zdjęcie poglądowe,

W miniony wtorek ostrowska Straż Miejska została powiadomiona o starszym mężczyźnie, który przemieszczał się ulicą Strzelecką i sprawiał wrażenia zagubionego, bez odzieży zimowej.

– Mężczyzna przemieszczał się chaotycznie ulicą Strzelecką, w koszuli bez odzieży zimowej, co wzbudziło zaniepokojenie interweniującego i skłoniło do poinformowania o tym fakcie straży. Niezwłocznie skierowaliśmy we wskazany rejon patrol strażników. Po dokładnym sprawdzeniu terenu zlokalizowano zmarzniętego i błąkającego się mężczyznę w rejonie garaży i pobliskiego marketu – mówi Grzegorz Szyszka, komendant straży miejskiej.

Strażnicy zabrali starszego pana do radiowozu, by ten mógł się ogrzać. Mężczyzna nie potrafił przypomnieć sobie miejsca swojego zamieszkania, twierdząc, że oczekuje na taksówkę. Przekazane informacje o rzekomej taksówce zostały natychmiast zweryfikowane przez dyżurnego straży we wszystkich korporacjach i nie zostały potwierdzone. Następnie mężczyzna poinformował strażników o koledze, który ma przyjechać po niego w to miejsce, a dalej o powrocie od córki.

Ostatecznie, na podstawie informacji pozyskanych w rozmowie, ustalono adres zamieszkania mężczyzny. Na podstawie informacji uzyskanych od sąsiadów ustalono również, że starszy pan mieszka samotnie.

– W ten chłodny wieczór ta historia zakończyła się szczęśliwie dla zagubionego mężczyzny, dzięki czujności i reakcji zgłaszającego, ale co by było gdyby nikt na niego nie zwrócił uwagi? Pamiętajmy, okres zimowy to czas trudny dla wielu osób, szczególnie starszych i schorowanych, dlatego wszyscy powinniśmy być wyczuleni. Niech ta historia będzie cenną lekcją dla każdego z nas – dodaje komendant Grzegorz Szyszka.

Straż Miejska w Ostrowie Wielkopolskim przypomina – bądź czujny, reaguj. Numer alarmowy straży miejskiej to 986, numer dyżurny 62-738-89-40.
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments