Prawie 4 tysiące złotych stracił 23-latek, który wystawił przedmiot na sprzedaż, na jednym z portali internetowych. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności w sieci.

Ostrowscy policjanci zostali powiadomieni o oszustwie przez mężczyznę, który wystawił na sprzedaż książkę, na jednym z popularnych portali o charakterze „kupno-sprzedaż”. Do 23-latka odezwał się potencjalny kupiec, który przesłał link, rzekomo służący do zrealizowania płatności i dostawy za zakupiony przedmiot. Mężczyzna po wejściu w przesłany link, wpisał swoje dane bankowe na stronie pozornie podobnej do strony banku, podał poufny klucz przesłany przez SMS i z jego konta zniknęło blisko 4000 zł.

Dlatego też policjanci przypominają. Gdy korzystasz z portali aukcyjnych:


• Miej ograniczone zaufanie do potencjalnych kontrahentów.
• Rozliczaj się bezpośrednio przez dany portal. Uważaj na próby nawiązania kontaktu poza portalem.
• Oszuści mogą podrobić stronę portalu aukcyjnego – tak samo jak i każdą inną stronę, również naszą. Dlatego zwracaj uwagę na adres widoczny w przeglądarce.
• Zwróć uwagę na poprawność językową strony, na której przekazujesz dane karty. Fałszywe strony często zawierają błędy, są napisane niegramatycznie.

Nigdy nie wchodźmy w podejrzane linki, nie podawajmy danych wrażliwych oraz nie instalujmy aplikacji niewiadomego pochodzenia.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments