W ostatnich dniach ostrowscy policjanci zatrzymali kolejnych kierujących, którzy łamali przepisy drogowe.

W przeciągu kilku dni policjanci zatrzymali trzech kierujących, którzy w terenie zabudowanym jechali ponad 100km/h. Kolejny nieodpowiedzialny kierujący, to 50-latek, który osobowym fordem kierował pomimo zatrzymanego prawa jazdy na okres 6 miesięcy. Mężczyzna wcześniej został zatrzymany za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km/h.

Niestety i to nie pomogło, gdyż po raz kolejny kierował samochodem, dodatkowo wyprzedzał na podwójnej ciągłej. Oprócz mandatu policjanci sporządzili dokumentację, na podstawie której organ wydający prawo jazdy cofnie temu kierowcy uprawnienia do kierowania. Kolejne zatrzymanie za kierownicą oznaczać już będzie popełnienie przestępstwa, które zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

27 stycznia, zatrzymany został 35-latek, który osobowym oplem przekroczył prędkość o ponad 20km/h. Okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Pojazd został odholowany. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że niedługo ma egzamin na prawo jazdy i wstrzyma się od jazdy do czasu jego zaliczenia.
1 Komentarz. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Powinni zabrać im samochody. Może to coś by ich nauczyło