Podczas minionego weekendu ostrowscy policjanci zatrzymali pięciu kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h.
Pierwszym z zatrzymanych był 26-letni kierujący pojazdem marki Jeep, który poruszał się z prędkością 104 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Z uwagi na działanie w warunkach recydywy został ukarany mandatem karnym w wysokości 3000 złotych oraz 13 punktami karnymi.
Kolejny kierujący, 21-letni mężczyzna prowadzący Opla Vivaro, jechał z prędkością 112 km/h przy obowiązującym ograniczeniu do 50 km/h. W związku z recydywą otrzymał mandat karny w wysokości 4000 złotych oraz 14 punktów karnych.
Następnie policjanci zatrzymali do kontroli 32-letniego kierującego samochodem marki Skoda, który w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 119 km/h. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych oraz 14 punktami karnymi.
Wśród zatrzymanych znalazła się również 20-letnia kierująca BMW. Kobieta jechała z prędkością 114 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Policjanci nałożyli na nią mandat karny w wysokości 2000 złotych oraz 13 punktów karnych.
Ostatnim z kierujących był 21-letni mężczyzna prowadzący Volkswagena Passata, który jechał z prędkością 112 km/h przy dopuszczalnej prędkości wynoszącej 50 km/h. Za wykroczenie otrzymał mandat karny w wysokości 2000 złotych oraz 14 punktów karnych.
Ponadto wszyscy powyżsi kierujący stracili prawa jazdy na najbliższe trzy miesiące.


















