Dzisiaj w całej Polsce rozpoczął się strajk nauczycieli. Na konferencji prasowej prezydent miasta Beata Klimek poinformowała o sytuacji w szkołach i przedszkolach których organem prowadzącym jest miasto. Tylko jedno przedszkole w Ostrowie nie przystąpiło do strajku.

Prezydent miasta poinformowała również, że prowadzone są działania aby odbyły się egzaminy gimnazjalne oraz uczniów klas 8 w ustawowym terminie.

– Dołożymy wszelkich starań aby egzaminy się odbyły – poinformowała Beata Klimek. – Dlatego tworzymy bazę osób z uprawnieniami pedagogicznymi. Bazę tworzymy z nauczycieli naszych placówek szkolnych i przedszkolnych, którzy do strajku nie przystąpili. Tworzymy ja również pośród katechetów, którzy posiadają uprawnienia pedagogiczne. Baza tworzona jest również pośród nauczycieli emerytowanych.

Więcej informacji w poniższym materiale wideo.

 

AKTUALIZACJA 14.50

Konferencje prasowa starosty ostrowskiego Pawła Rajskiego, który poinformował o sytuacji w szkołach ponadgimnazjalnych w Ostrowie.

 

– Na godz.12.00 w szkołach prowadzonych przez Powiat Ostrowski na 473 nauczycieli, do pracy przystąpiło 78 nauczycieli – mówił dzisiaj Paweł Rajski. – Na ponad 5200 uczniów, którzy powinni być w szkołach przyszło zaledwie 204. Z wyjątkiem Bursy Szkolnej do strajku przystąpiły wszystkie palcówki.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments