Strażacy ochotnicy z Czekanowa zbierają na nowy Ciężki Samochód Ratowniczo-Gaśniczy, który zastąpiłby ich stary pojazd, który coraz częściej ulega awarią.

Strażacy z Czekanowa włączeni są do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i dysponowani są do działań ratowniczo-gaśniczych na terenie całego powiatu ostrowskiego. Niestety będący w ich posiadani ciężki wóz bojowy ma swoje lata i coraz częściej dochodzi do jego awarii.

– Niestety, mimo troskliwej opieki nasz ciężki wóz bojowy ma już swoje lata (50). Pomijając korozję, która „zjada” nasz wóz, w ostatnim czasie doszło do paru groźnych incydentów, takich jak: awaria układu hamulcowego podczas akcji ratowniczej oraz zwarcie instalacji, co skutkowało zapaleniem się wiązki elektrycznej. Awarie występują coraz częściej, a naprawa często bywa „rzeźbą” ze względu na brak dostępności części zamiennych – czytamy na stronie utworzonej zbiórki.

Dlatego też utworzona została zbiórka na zakup nowego pojazdu VOLVO FMX GCBA, jednak kwota potrzebna na jego zakup jest ogromna i jak zaznaczają strażacy „poza naszym zasięgiem.”

Pomóc można poprzez wpłatę w ramach prowadzonej zbiórki – LINK>> https://zrzutka.pl/d2szc4

Zobacz również: Kolejny spalony samochód w Ostrowie
ŹRÓDŁOfacebook.com/KSRG.Czekanow
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments