Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego, 5 czerwca zatrzymali mężczyznę, który podpalał stogi słomy na terenie gminy Ostrów Wielkopolski i gminy Raszków. Sprawca swoim zachowaniem spowodował straty sięgające blisko miliona złotych.

Jak już informowaliśmy wcześniej 5 czerwca zatrzymany został mężczyzna podejrzewany o podpalenie stogów słomy do których dochodziło na terenie gminy Ostrów Wielkopolski i gminy Raszków. Zatrzymany 27-latek jak wyjaśnił policjantom – „podkładał ogień po to, by jego jednostka OSP do której należy była wzywana do akcji.”

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przez policjantów, Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim przedstawił mężczyźnie zarzuty zniszczenia mienia poprzez podpalenie i wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Posiedzenie sądu odbyło się dzisiaj, 8 czerwca i zapadła decyzja, że najbliższe 3 miesiące 27-latek spędzi w areszcie. Przestępstwo zniszczenia mienia jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.