Urząd Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce poinformował, że na terenie gminy stwierdzono występowanie brudnicy nieparki na dębach w Głóskach, Śmiłowie przy ul. Wiśniowej, Osieku, Biskupicach Ołobocznych przy ul. Parcele.
Dlatego też w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się szkodnika, w dniach 13-14 maja przy udziale PSP i OSP zostanie przeprowadzony oprysk zaatakowanych drzew.
Urząd Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce prosi mieszkańców o:
- zachowanie ostrożności w rejonie prowadzonych prac,
- unikanie przebywania bezpośrednio pod opryskiwanymi drzewami w czasie zabiegu,
- zabezpieczenie zwierząt domowych.
Jak podano kontakt z gąsienicami oraz ich włoskami może powodować reakcje alergiczne, w tym podrażnienia skóry, oczu oraz dróg oddechowych. Zaleca się unikanie bezpośredniego kontaktu z owadami i gniazdami.
Zobacz również: Uszkadzał ambony myśliwskie. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności




















