Szpital Ostrów Wielkopolski

W czwartek, 4 lutego, pracujący w ostrowskim szpitalu chirurdzy dokonali przeszczepu flory bakteryjnej jelita grubego u chorego leczonego z powodu zakażenia bakteryjnego jelit bakteriami z rodzaju Clostridia.

Zakażenia bakteryjnego jelit bakteriami z rodzaju Clostridia często zagraża życiu z powodu utraty dużej ilości płynów i zaburzeń elektrolitowych. Zakażenie to jest często stanem towarzyszącym chorym osłabionym, mającym infekcję wirusowe. Choroba ta jest szczególnie niebezpieczna w szpitalach i domach opieki społecznej.

Jedną z metod leczenia jest przeszczep bakterii z jelita grubego poprzez zabieg endoskopowy. Zabieg wykonuje się w Polsce, głównie w ośrodkach akademickich, a wczoraj pierwszy raz wykonany został w Ostrowie.

– Endoskopiści z oddziału chirurgicznego w szpitalu dokonali tego zabiegu pierwszy raz w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim. W Rejonie Wielkopolski Południowej nie wykonywano dotychczas takich zabiegów, a chorzy musieli jeździć do ośrodków akademickich. Tym bardziej cieszy fakt, że w ciągu najbliższych dni chirurgia przeniesie się na gruntownie wyremontowany oddział – mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski.
ŹRÓDŁOFB Paweł Rajski
1 Komentarz. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

A w czwartek 4,02,2021 w ostrowskim szpitalu zmarł mój młody kolega na COVID-19. i CZYM TU SIĘ CHWALIĆ?