fot: FB UKS Piątka

W międzynarodowym Turnieju Koszykówki w Wiedniu zawodniczki UKS Piątka U14 zajmują wysokie drugie miejsce. W finałowym spotkaniu ostrowianki przegrały 8 punktami z zespołem Amon Jeugd Gentson z Belgii.

W rozgrywanym w dniach 11-16 kwietnia Oster Turnier Basketball Wien w sumie udział wzięło 307 drużyn z 17 krajów. Z UKS Piątka zagrały w nim 4 drużyny – chłopców U12 i U14 oraz dziewcząt U14 i U16.

Drużyna dziewcząt U16 zakończyła turniej na 3 miejscu w grupie i nie awansowały do dalszych rozgrywek. Chłopcy U14 po 2 porażkach i 2 zwycięstwach zajęli 3 miejsce w swojej grupie i zagrali w barażach do play-off. Niestety tam musieli uznać wyższość rywali.

Zespół chłopców u12 zajął 2 miejsce w grupie, a następnie awansował do fazy play-off. Przegrali niestety w ćwierćfinale, jednak zakończyli turniej w pierwszej ósemce turnieju.

Najlepiej zaprezentowały się dziewczęta U14, które wygrały wszystkie spotkania grupowe. W play-off najpierw pokonały Club Basket Torello 44:15, a w półfinale BC Allschwill 48:36. W finale zmierzyły się z belgijskim Amon Jeugd Gentson. Niestety ostrowianki przegrały 32:40 i ostatecznie zajęły 2 miejsce.

Drużyna UKS Piatka U14 zagrała w składzie: Maja Chmielecka, Amelia Chwiłkowska, Lena Dusza, Iga Jasik, Olga Kisielewska, Zuzanna Mosińska, Julia Wirtelak i Gabriela Witek. Trenerką jest Joanna Zemska.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments