W tym roku w Ostrowie odbędą się oprócz spotkań ligowych przynajmniej dwie dodatkowe imprezy żużlowe – Super Mecz oraz finał Mistrzostw Polski Par Klubowych. Imprezy organizowane będą we współpracy z firmą SpeedwayEvents.

Super Mecz, a więc starcie między finalistami 2. Ligi Żużlowej w sezonie 2018, a zespołem Drużynowych Mistrzostw Polski, którym jest FOGO Unia Leszno odbędzie się 23 marca i będzie połączone z Memoriałem Rifa Saitgariejewa.

– Mimo, że impreza będzie miała charakter spotkania towarzyskiego to da się odczuć, że dla nas jest to wielkie wydarzenie. Do Ostrowa zawita Drużynowy Mistrz Polski, więc spodziewamy się dużej dawki emocji. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że leszczynianie przyjadą do nas w stosunkowo silnym składzie – mówi Radosław Strzelczyk, Prezes Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski.

Natomiast 11 maja odbędzie się na naszym torze Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych. Tegoroczne Mistrzostwa będą miały rozszerzoną formułę, a o przepustkę do finału zawalczą drużyny startujące w Nice 1 Lidze Żużlowej w trakcie Mistrzostw Par Klubowych 1 Ligi.

– Cieszymy się, że Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych kolejny raz odbędzie się na naszym torze. Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwoju, coraz większej rangi i coraz większego prestiżu tych zawodów. Mieszkańcy Ostrowa już 11 maja będą mogli obejrzeć na Stadionie Miejskim najlepsze pary w Polsce – dodaje Strzelczyk.

MPPK rozgrywane są oficjalnie od 1974 roku w celu wyłonienia najlepszej pary klubowej w Polsce. W gronie startujących pojadą najlepsi polscy zawodnicy. Nie zabraknie uczestników najbardziej prestiżowych zmagań na naszym globie, cyklu FIM Speedway Grand Prix.
ŹRÓDŁOTŻ Ostrovia
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments