W związku z wystąpieniem suszy rolniczej potwierdzonej przez Instytut Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach System Monitoringu Suszy Rolniczej, rolnicy, którzy ponieśli straty w uprawach w wyniku suszy, mogą składać wnioski o oszacowanie zakresu i wysokości szkód w uprawach rolnych.

 

Wnioski można składać w urzędach gmin.

Do Urzędu Gminy Sośnie wpłynęło do dnia 7 lipca około 70 wniosków suszowych. Dotyczą one zbóż jarych, zimowych, kukurydzy na ziarno, kukurydzy na kiszonkę, rzepak i rzepik, krzewy owocowe, truskawki oraz rośliny strączkowe.

Gmina i Miasto Odolanów od 01 lipca przyjmuje wnioski o oszacowanie strat w uprawach rolnych. Susza na terenie gminy Odolanów objęła wszystkie uprawy z wyjątkiem ziemniaków i chmielu. Do piątku do urzędu wpłynęło 65 wniosków.

W Gminie Sieroszewice wnioski przyjmowane są od 1 lipca. Do dnia 8 lipca 2019 r. wpłynęło 204 szt. Suszą objęte są uprawy: zboża ozime, zboża jare, kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę, rzepak i rzepik, tytoń, warzywa gruntowe, krzewy owocowe, drzewa owocowe, truskawki i rośliny strączkowe

Gmina i Miasto Raszków wnioski o szacowanie zakresu i wysokości szkód w uprawach rolnych przyjmuje od 27 czerwca 2019r. Do 08.07. 2019r. rolnicy złożyli 260 wniosków. Na chwilę obecną szacowane są straty w zbożach jarych i ozimych, kukurydzy, rzepaku, krzewach owocowych i roślinach strączkowych.

Urząd Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce przyjmuje wnioski o oszacowanie strat od dnia dzisiejszego do dnia 31.07.2019r. Dotychczas wpłynęło 60 wniosków. We wnioskach wpisywane są wszystkie uprawy, które rolnik wpisał do wniosku obszarowego do ARiMR.

Tylko w tych pięciu gminach do tej pory złożono już prawie 700 wniosków, a kolejne są cały czas składane. Wnioski przyjmowane są też w pozostałych gminach powiatu. Aktualnie czekamy na informacje, ile wniosków zostało złożonych w pozostałych gminach do tej pory.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments