Suzuki Superpuchar Polski dla Anwilu Włocławek /foto/

0

W rozegranym dzisiaj w Kalisz Arena Suzuki Superpucharze Polski lepszy był Mistrz Polski Anwil Włocławek, który wygrał ze zdobywcą Suzuki Pucharu Polski BM Slam Stalą Ostrów – 95:66.

Ostrowianie dobrze rozpoczęli dzisiejsze spotkanie i gra była początkowo wyrównana. Pod koniec pierwszej kwarty włocławianie zaczęli przeważać i wygrali pierwsza kwartę 27:22. Na początku drugiej kwarty obie drużyny miały problem z budowaniem ataku pozycyjnego. Anwil szybciej się przełamał i zaczął powiększać przewagę nad ostrowską drużyną. Ostatecznie po pierwszej połowie mieliśmy wynik 44:32 dla Anwilu.

Po zmianie stron przewaga Anwilu wzrosła do 15 punktów, wtedy serią 8:0 odpowiedzieli ostrowianie. Rywale jednak utrzymali przewagę i po 30 minutach było 64:55.

Ostatnią kwartę lepiej rozpoczęli włocławianie i systematycznie powiększali przewagę. Ostatecznie to Anwil wygrał 95:66 i sięgnął po Suzuki Superpuchar Polski i trofeum im. Adama Wójcika.

Anwil Włocławek – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 95:66 (27:22, 17:10, 20:23, 31:11)

Anwil Włocławek: Chase Simon 22, Ricky Ledo 22, Szymon Szewczyk 12, Tony Wroten 10, Milan Milovanović 9, Chris Dowe 8, Rolands Freimanis 6, Krzysztof Sulima 4, Michał Sokołowski 2, Jakub Karolak 0, Igor Wadowski 0, Adam Piątek 0.

BM Slam Stal Ostrów: Przemysław Żołnierewicz 13, Paulius Dambrauskas 10, Nikola Jevtović 10, Jay Threatt 10, Yancy Gates 7, Omar Calhoun 6, Daniel Szymkiewicz 6, Jarosław Mokros 4, Jakub Garbacz 0, Grzegorz Surmacz 0, Szymon Ryżek 0.