Długi weekend majowy to dla Polaków czas związany z pamięcią o historii, ale i zarazem chwila wytchnienia od codziennych obowiązków. Również i Nowe Skalmierzyce włączyły się w te obchody – na murach wielu domostw, budynków użyteczności publicznej oraz instytucji dumnie powiewały wywieszone białoczerwone flagi.


Z tej okazji Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak zaprosił mieszkańców na „III Kulturalną Majówkę” do Starego Kina, gdzie odbyły się projekcje filmowe, a dla najmłodszych przygotowano spektakle teatralne – zarówno „Fantazjana, niekończąca się opowieść”, jak i „Plastusiowy Pamiętnik i Plamy” wywarły na dzieciach ogromne wrażenie i sprawiły im dużo radości.

Natomiast 3 maja, w 228. rocznicę uchwalenia konstytucji, przy tablicy 100-lecia odzyskania niepodległości zebrali się: władze samorządowe Nowych Skalmierzyc, Poseł na Sejm RP Tomasz Ławniczak, radni, przedstawiciele organizacji oraz instytucji, poczty sztandarowe, nowoskalmierzyccy harcerze oraz społeczeństwo, aby złożyć wiązanki kwiatów i oddać hołd poległym walczącym za ojczyznę. W uroczystym przemarszu, przy dźwiękach Miejsko-Gminnej Orkiestry Dętej, udano się do kościoła pw. Bożego Ciała, gdzie została odprawiona msza święta w intencji ojczyzny.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments