W dniu urodzin założyciela skautingu – Roberta Baden Powella, skauci oraz harcerze z całego świata obchodzą Dzień Myśli Braterskiej. Jest to okazja do spotkań, rozmów, zbiórek oraz przesyłania sobie życzeń.

Dzień Myśli Braterskiej obchodzony jest 22 lutego i śmiało określić można jako Międzynarodowy Dzień Harcerza. Jest to okazja nie tylko do spotkań w harcerskim gronie, ale również wręczenia wyróżnień i podziękowań.

W ostrowskim hufcu od wielu lat organizowane są z okazji DMB spotkania instruktorskie, na które oprócz instruktorów zapraszani są przyjaciele harcerstwa. Jest to doskonały czas na dyskusje, rozmowy i śpiewogranie. A jeśli na zdjęciach profilowych waszych znajomych znajdziecie państwo tego dnia oznaczenie “DMB”, to będzie oznaczać, że należą oni do harcerskiej rodziny.


Harcerskie działania Hufca ZHP Ostrów Wielkopolski prowadzone są w głównej mierze w szczepach, które skupiają drużyny zuchowe (dzieci 6-10 lat), harcerskie (10-13 lat), starszoharcerskie (13-16 lat) oraz wędrownicze (16-21 lat). Na terenie Ostrowa Wielkopolskiego działa 5 szczepów: Jedyneczka (rejon SP 6), Szuwary (rejon SP 7), Wigry (rejon SP 1 i SP 5), Jedenastka (rejon SP 11 i SP 14) oraz Nieprzemakalni (rejon SP 9). Oprócz tego w rejonie SP Edukator działają 218 Drużyna Starszoharcerska i 77 Drużyna Wędrownicza, natomiast w Zespole Szkół Specjalnych drużyna „Nieprzetartego Szlaku” – 23 Drużyna Harcerska.

Poza Ostrowem w gminie Sieroszewice funkcjonuje 7 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska oraz 10 Drużyna Wędrownicza działające w Wielowsi, Sieroszewicach i Rososzycy, natomiast w gminie Ostrów – 72 Wielopoziomowa Drużynę Harcerską działającą na terenie Gorzyc Wielkich i Topoli Małej.

Zobacz również: Ulicami Ostrowa przejdzie Droga Krzyżowa
ŹRÓDŁOHufiec ZHP Ostrów Wielkopolski
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments