W piątek, 19 lipca, na ostrowskim Rynku w ramach obchodów Święta Policji związanych z 100. rocznicą Powołania Policji Państwowej odbędzie się uroczysty apel wraz z ceremonią wręczenia awansów na wyższe stopnie policyjne.

 

„Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim mł. insp. Piotr Wilkowski ma zaszczyt zaprosić wszystkich policjantów wraz z rodzinami, emerytów i rencistów policyjnych, pracowników cywilnych jak również wszystkich mieszkańców miasta i powiatu ostrowskiego na uroczyste obchody Święta Policji związane z 100.rocznicą Powołania Policji Państwowej.” – czytamy na stronie internetowej ostrowskiej komendy.

 

W tym dniu będzie można obejrzeć policyjną drużynę konną, Ostrowską Grupę Rekonstrukcji Historycznych. Wystawione zostaną również policyjne stoiska, które przybliżą specyfikę pracy Policji.

Uroczystość rozpocznie Msza Święta w ostrowskiej Konkatedrze o godzinie 10:00. Po tym nastąpi przemarsz pododdziałów z kościoła ulicami Wiosny Ludów i Wrocławską do Rynku.

Z związku z koniecznością zapewnienia odpowiedniej oprawy tej uroczystości, uhonorowania przybyłych gości oraz zabezpieczenia towarzyszących jej atrakcji w dniu 19 lipca 2019 roku wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Chwilowe utrudnienia będą miały miejsce w rejonie ostrowskiej Konkatedry, co będzie związane z przemarszem pododdziałów z kościoła ulicami Wiosny Ludów i Wrocławską do Rynku.
ŹRÓDŁOKPP Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments