W marcu 2023 podpisana została umowa na budowę systemu monitorowania miejsc parkingowych w Ostrowie Wielkopolskim, który według założeń ma pomóc kierowcom szybciej znaleźć wolne miejsce parkingowe.

Umowę podpisano w marcu, a władze miasta w lipcu ubiegłego roku informowały o rozpoczęciu montażu tysiąca specjalnych czujników, które będą informować czy miejsce jest wolne czy zajęte. Jak wtedy informowano „system monitorowania miejsc parkingowych ma być gotowy do końca 2023 roku”. Koszt inwestycji, jak podano w ubiegłym roku, miał wynieść prawie 1,7 mln złotych, a jego budowa finansowana jest z pozyskanych środków zewnętrznych.

Systemem mają być objęte ulice:

  1. Parking ul. Raszkowska : Rynek – Wojska Polskiego
  2. Parking ul. Wolności
  3. Parking Partyzancka , pl 23 Stycznia.
  4. ul. Kościelna , Rynek , Kaliska (Rynek-Harcerska)
  5. ul. Gimnazjalna, ul. Staszica
  6. Wrocławska (Rynek-Chopina)

Niestety do chwili obecnej system nie został uruchomiony i dlatego też zwróciliśmy się z pytaniami do ostrowskiego Urzędu Miejskiego, kiedy system zostanie uruchomiony, co jest powodem przesunięcia jego startu oraz czy jest planowana jego rozbudowa. Równocześnie zapytaliśmy o ostateczny koszt tego systemu.

Pomimo, że pytania zostały wysłane dwa tygodnie temu, nie otrzymaliśmy jednak jeszcze odpowiedzi na zadane pytania. Nieoficjalnie, mają być jakieś problemy z siecią. Może się więc okazać, że na sprawdzenie systemu i efektywniejsze parkowanie jeszcze poczekamy.

AKTUALIZACJA:

Jak nas poinformował Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie, planowane włączenie systemu jest na przyszły tydzień. Problem późniejszego wyłączenie systemu wynika z problemów z jednym przyłączy elektrycznym na jednym z dzierżawionych budynków i trwa przenoszenie przyłącza na budynek miejski.

Zobacz również: Ulicami Ostrowa przejdzie Droga Krzyżowa
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments