W całym kraju trwa akcja zbierania podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą „Szczepimy, bo myślimy”. Jej celem jest wprowadzenie zmian w obowiązujących przepisach prawa, które umożliwiłyby samorządom wprowadzenie, obok innych już stosowanych kryteriów, dodatkowych punktów przy rekrutacji do żłobków i przedszkoli, przyznawanych za posiadanie przez dziecko wszystkich obowiązkowych szczepień lub zaświadczenia lekarskiego o przeciwwskazaniach do zaszczepienia się.

 

Do inicjatywy włączył się również poseł Jarosław Urbaniak, który na swoim koncie na portalu społecznościowym Facebook napisał: „W ostatnim czasie narasta niebezpieczne zjawisko odstępowania od szczepienia dzieci. Czas postawić tamę, dlatego wspieram obywatelską inicjatywę ustawodawczą Szczepimy, bo myślimy! Od dziś w moim biurze poselskim przy ul. Sienkiewicza 1 w Ostrowie Wielkopolskim możecie Państwo złożyć podpisy pod projektem ustawy, wprowadzającym kryterium posiadania przez dziecko obowiązkowych szczepień przy przyjęciu do publicznych przedszkoli i szkół podstawowych! Zbieramy do końca kwietnia.”

 

W Ostrowie Wielkopolskim podpisy można składać:

  • Oddziale Wielkopolskiej Izby Lekarskiej w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Sienkiewicza 14/4
  • Biurze Poselskim Jarosława Urbaniaka przy ul. Sienkiewicza 1 w Ostrowie Wielkopolskim.

W dniu 6 lutego Marszałek Sejmu RP wydał postanowienie o założeniu Komitetu Obywatelskiego przy Inicjatywie Ustawodawczej „Szczepimy, bo myślimy”. Teraz w ramach inicjatywy potrzebne jest zebranie min. 100 000 podpisów pod projektem ustawy w ciągu trzech miesięcy.

Więcej informacji na temat inicjatywy znajdziecie Państwo pod adresem www.szczepimybomyslimy.pl.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments