Szczypiorniści KPR Ostrovia przegrali dzisiaj przed własną publicznością spotkanie inaugurujące rundę rewanżową z UKS Olimp Grodków .

Dzisiejsze spotkania ostrowscy szczypiorniści słabo zaczęli, gdyż gości szybko objęli prowadzenie. Rywale prowadzili już na samym początku 3:0. Ostrowianie musieli gonić i w 25 minucie po bramce Patryka Marciniaka wyszli na prowadzenie. Po 30 minutach gry mieliśmy jednak wynik remisowy 12:12.

Po zmianie stron ostrowski zespół początkowo przeważał na parkiecie i prowadził nawet różnica 4 bramek. Niestety rywale nie dali za wygraną i szybko odrobili stratę, doprowadzając do remisu.

Na niecałe 3 minuty przed końcem spotkania ostrowianie wypracowali sobie ponownie przewagę i prowadzili dwoma bramkami, jednak wtedy karę dwóch minut otrzymał Patryk Stanek, a następnie Grzegorz Salamon. Wykorzystali to rywale doprowadzając do remisu, a w ostatnich sekundach spotkania zdobywając zwycięską bramkę.

Ostatecznie ostrowski zespół przegrał pierwszy mecz drugiej rundy 23:24.

KPR Ostrovia – UKS Olimp Grodków 23:24 (12:12)