Za nami wybory parlamentarne, które w tym roku mają rekordową frekwencje. PKW opublikowała wyniki dla naszego powiatu, jednak oficjalne wyniki poznany najwcześniej we wtorek.

W całym kraju po podliczeniu głosów z 96,24% obwodów głosowania tak kształtują się wyniki poszczególnych komitetów:

KomitetLiczba głosówProcent głosów
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ7 291 91435,92%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI6 135 29630,22%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI – POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE2 931 30514,44%
KOMITET WYBORCZY NOWA LEWICA1 723 7338,49%
KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ1 454 2797,16%
KOMITET WYBORCZY BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY379 4041,87%
KOMITET WYBORCZY POLSKA JEST JEDNA330 4021,63%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA25 7780,13%
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCHU DOBROBYTU I POKOJU24 0250,12%
KOMITET WYBORCZY NORMALNY KRAJ4 4630,02%
KOMITET WYBORCZY ANTYPARTIA1 0490,01%
KOMITET WYBORCZY RUCH NAPRAWY POLSKI6890,00%
Razem20 302 337100,00%

W powiecie ostrowskim zagłosowało 88 762 osób i tak kształtują się procentowe wyniki:

  • Prawo i Sprawiedliwość – 36,29 %
  • Koalicja Obywatelska – 30,62 %
  • Trzecia Droga – 13,96%
  • Lewica – 9,01 %
  • Konfederacja – 6,83 %
  • Bezpartyjni Samorządowcy – 1,81 %
  • Polska Jest Jedna – 1,47%

Tak głosowaliśmy na poszczególne komitety wyborcze w Ostrowie Wielkopolskim oraz w gminach powiatu ostrowskiego.

Miasto Ostrów Wielkopolski

KomitetLiczba głosówProcent głosów
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI15 82639,29%
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ11 01327,34%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI – POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE5 26313,07%
KOMITET WYBORCZY NOWA LEWICA4 64811,54%
KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ2 3335,79%
KOMITET WYBORCZY BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY6071,51%
KOMITET WYBORCZY POLSKA JEST JEDNA5931,47%
Razem40 283100,00%

Gmina Nowe Skalmierzyce

KomitetLiczba głosówProcent głosów
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ3 31438,79%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI2 39728,05%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI – POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE1 32115,46%
KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ6217,27%
KOMITET WYBORCZY NOWA LEWICA5526,46%
KOMITET WYBORCZY BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY2222,60%
KOMITET WYBORCZY POLSKA JEST JEDNA1171,37%
Razem8 544100,00%

Gmina Odolanów

KomitetLiczba głosówProcent głosów
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ3 90349,82%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI1 65621,14%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI – POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE95912,24%
KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ6177,88%
KOMITET WYBORCZY NOWA LEWICA4455,68%
KOMITET WYBORCZY BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY1451,85%
KOMITET WYBORCZY POLSKA JEST JEDNA1091,39%
Razem7 834100,00%

Gmina Ostrów Wielkopolski

KomitetLiczba głosówProcent głosów
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ4 29940,14%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI2 66624,89%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI – POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE1 63715,28%
KOMITET WYBORCZY NOWA LEWICA9168,55%
KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ8147,60%
KOMITET WYBORCZY BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY2081,94%
KOMITET WYBORCZY POLSKA JEST JEDNA1701,59%
Razem10 710100,00%

Gmina Przygodzice

KomitetLiczba głosówProcent głosów
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ2 78640,14%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI1 78325,69%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI – POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE1 17016,86%
KOMITET WYBORCZY NOWA LEWICA5207,49%
KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ4726,80%
KOMITET WYBORCZY BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY1081,56%
KOMITET WYBORCZY POLSKA JEST JEDNA1021,47%
Razem6 941100,00%

Gmina Raszków

KomitetLiczba głosówProcent głosów
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ2 87545,66%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI1 37821,89%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI – POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE87413,88%
KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ4887,75%
KOMITET WYBORCZY NOWA LEWICA4527,18%
KOMITET WYBORCZY BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY1312,08%
KOMITET WYBORCZY POLSKA JEST JEDNA981,56%
Razem6 296100,00%

Gmina Sieroszewice

KomitetLiczba głosówProcent głosów
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ2 46549,68%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI88617,86%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI – POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE71514,41%
KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ3917,88%
KOMITET WYBORCZY NOWA LEWICA2955,95%
KOMITET WYBORCZY BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY1192,40%
KOMITET WYBORCZY POLSKA JEST JEDNA911,83%
Razem4 962100,00%

Gmina Sośnie

KomitetLiczba głosówProcent głosów
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ1 55648,75%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI59018,48%
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI – POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE45614,29%
KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ32310,12%
KOMITET WYBORCZY NOWA LEWICA1675,23%
KOMITET WYBORCZY BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY712,22%
KOMITET WYBORCZY POLSKA JEST JEDNA290,91%
Razem3 192100,00%


Kandydaci poszczególnych komitetów uzyskali następujące ilości głosów w naszym okręgu nr 36:

Lista nr 1 – KW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

NumerNazwisko i imionaLiczba głosów
1KULAWINEK Grzegorz Daniel3 644
2MOCEK Sławomir Marcin1 347
3MAJCHRZAK-POPŁAWSKA Donata762
4BĄKOWSKI Paweł Sławomir393
5WITCZAK Ewa Aleksandra940
6MULCZYŃSKA Kamila Maria325
7BEZEN Tomasz Ryszard229
8HOJNACKA Beata Renata442
9KOŁATA Jacek Jerzy257
10MATCZAK Dawid Lech324
11SZABEL Anna694
12RUDZKI Piotr Michał159
13FURMAN Szymon Jerzy219
14LESIEŃ Agnieszka Anna361
15SIWIK Eryk208
16MAĆKOWIAK Tomasz Krzysztof286
17RĘKOSIEWICZ Teresa Stanisława111
18ROSZAK Ewelina Justyna355
19SZUMSKI Daniel Grzegorz111
20JÓZEFIAK Aneta Urszula223
21BOROWIAK Maciej Józef274
22MUSIELAK Tobiasz598
23PODSADNY Mateusz Jerzy672
Razem
12 934

Lista nr 2 – KKW TRZECIA DROGA PSL-PL2050 SZYMONA HOŁOWNI

NumerNazwisko i imionaLiczba głosów
1GRZYB Andrzej Marian29 391
2OLIWIECKA Barbara Anna12 214
3ZIELONKA Jarosław Marek5 705
4KOBUS Bartosz Marek4 748
5POTASZNIK Dariusz Michał2 316
6GÓRALCZYK Agnieszka Magdalena3 045
7ADACH Anna Ewa2 406
8NOSAL Krzysztof4 743
9MUREK Dawid1 306
10MARSZAŁEK Franciszek2 935
11SPYCHALSKA Magdalena Ewa1 874
12DROŻDŻYŃSKI Mieczysław Karol1 023
13FURMANIAK Marta1 461
14KUBIAK Andrzej1 432
15RATAJCZYK Jarosław Paweł736
16WOŹNIAK Ewa Janina822
17SMEKTAŁA Mariola Maria1 284
18WASIELEWSKI Maciej Paweł2 029
19DWORAK Patryk423
20RYBACKA Agnieszka1 980
21PATALAS Piotr Jan600
22SPERZYŃSKI Adam Marek2 515
23SKORUPSKA Izabela973
24PERZ Dariusz Józef1 667
Razem
87 628

Lista nr 3 – KW NOWA LEWICA

NumerNazwisko i imionaLiczba głosów
1SZCZEPAŃSKI Wiesław Andrzej13 668
2ŚWIĄTEK Anita12 035
3ALEKSANDRZAK Leszek Grzegorz2 889
4NOWACKI Konrad1 484
5BIELAK Bogumiła Ewa1 962
6KOPICA Miłosz1 002
7ŚMIGIELSKI Dawid1 151
8PACH Tomasz Mateusz555
9HIBNER Karol631
10ROGALA Mikołaj2 319
11JANGAS Amelia Paulina1 346
12BRODZIAK Zbigniew Sławomir817
13JAKUBEK-SZCZEPANIAK Daria Dorota614
14MATYSIAK Waldemar Franciszek642
15BŁASZCZYK Lech Jan345
16ZYNER Ewa483
17MUELLER Mirosława Gabryela375
18FRĄCZEK Beata477
19MAZUREK Karolina728
20GÓRSKI Dawid Marcin429
21WIECZOREK Dorota888
22REMBIKOWSKA Ewa Krystyna182
23MIERZEJEWSKA Monika Magdalena446
24BŁAŻEJCZAK-KLECZEWSKA Beata754
Razem
46 222

Lista nr 4 – KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

NumerNazwisko i imionaLiczba głosów
1MALĄG Marlena Magdalena109 870
2SÓJKA Katarzyna18 138
3DZIEDZICZAK Jan Michał14 689
4ŁAWNICZAK Tomasz4 457
5MOSIŃSKI Jan7 321
6KALETA Piotr Marek16 344
7CZECHAK Lidia7 053
8SOWA Marek Jan1 425
9ŚNIEGOCKA Alicja Maria2 244
10BIERŁA Leszek Józef1 451
11KOGUT Piotr Włodzimierz829
12WAWER Andrzej823
13STELMASZYK Arkadiusz Robert547
14DZIAMSKA Katarzyna595
15SZYMONIAK Czesław Jan680
16BUKOWSKI Mateusz Marian767
17KALAK Sławomira Maria840
18ZAMIATAŁA Jolanta845
19DĄBROWICZ Radosław Mikołaj378
20KONIECZNA Agnieszka935
21MAJ Beata1 226
22GOŹDZIASZEK Paweł320
23KOŁECZKO Krzysztof Stanisław847
24DZIEDZIC Krzysztof Józef1 792
Razem
194 416

Lista nr 5 – KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

NumerNazwisko i imionaLiczba głosów
1KUŚWIK Andrzej Antoni16 115
2WIECZOREK Antoni Jerzy3 224
3TOMCZAK Witold Stanisław2 817
4SPALONY Dorota Weronika3 056
5WOŁOSZCZUK Paweł898
6GZIEŁ Grażyna Krystyna587
7WODYŃSKI Jerzy Wojciech614
8PISULA Jakub Krzysztof721
9SIEMIĄTKOWSKI Marcin Marek503
10KATARZYŃSKI Daniel Jan566
11IDKOWIAK Dominik843
12SPIŻYK Sławomir Kacper348
13PAWLAK Andrzej Zygmunt682
14KONOPKA Liliana Monika1 011
15STASZAK Romana Teresa203
16OLEJNICZAK Kacper690
17RATAJCZYK Justyna Anna778
18ADAMSKA Żaneta Magdalena560
19OWSIANNY Wojciech Jarosław337
20BRONIARCZYK Agata299
21WRÓBLEWSKI Mateusz642
22HARASIMCZUK Eliza206
23STEDLER Karolina Adriana182
24STOCH Witold Adam1 956
Razem
37 838

Lista nr 6 – KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

NumerNazwisko i imionaLiczba głosów
1URBANIAK Jarosław Piotr50 724
2PAWLICZAK Karolina Monika21 819
3RUSIECKI Grzegorz Stanisław22 410
4ŁUCZAK Alicja5 186
5PAŁKA-SZYDŁO Beata Katarzyna3 897
6ROZUM Dariusz5 087
7WITCZAK Mariusz Sebastian12 754
8ADAMCZAK Arleta4 493
9TYC Marcin Stanisław4 947
10WYSOCKA-BALCEREK Małgorzata3 080
11RADEK-ROGOZIŃSKA Grażyna1 133
12PANOWICZ Ewa Maria1 704
13WYREMBLEWSKA-KORZYNIEWSKA Urszula3 759
14SIERAKOWSKI Albert Przemysław565
15DZIUBKA Ewa1 453
16MACHOWIAK Adriana Irena727
17NOWICKI Jakub Oskar512
18DAJEWSKA Sandra Maria450
19LIS Karol Michał838
20SZCZYGIEŁ Jakub Grzegorz526
21ŚWIDERSKA Anna Anita751
22WARDEŃSKI Karol Dariusz308
23LINKE Paweł2 966
24HENCZYCA Bożena Katarzyna4 901
Razem
154 990

Lista nr 7 – KW POLSKA JEST JEDNA

NumerNazwisko i imionaLiczba głosów
1ŚWIĄTKOWSKI Janusz Ryszard3 444
2ŚMIGIELSKA Magdalena1 300
3CZARNEK Konrad Antoni451
4BARYS Elżbieta Krystyna376
5GRYCZYŃSKI Bogusław Stanisław241
6STODOLSKA Ewa477
7MAĆKOWIAK Paweł397
8SZYMCZAK Małgorzata274
9GÓRNY Marek Józef208
10SKORUPIŃSKA Danuta134
11KLUPSCH Krzysztof96
12KLIMASZ Agnieszka148
13BORYSEWICZ Paweł Wojciech100
14TARNAWSKA Małgorzata Maria106
15FOTEREK Tomasz84
16KARPIŃSKI Edward114
17CHOCISZEWSKA Ewa289
Razem
8 239


W wyborach do senatu tak głosowaliśmy w powiecie ostrowskim

KandydatKomitetLiczba głosówProcent głosów
MATECKA Ewa JolantaKOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI41 64246,78%
MIKOŁAJCZYK ŁukaszKOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ32 22336,20%
PIECHOWIAK PiotrKOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ8 4329,47%
MICHALAK Manuela AnnaKOMITET WYBORCZY BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY6 7217,55%

Tak głosowano w całym naszym senatorskim okręgu. Najwięcej głosów uzyskała Ewa Matecka, która tym samym w kolejnej kadencji będzie senatorem z naszego okręgu.

KandydatKomitetLiczba głosówProcent głosów
MATECKA Ewa JolantaKOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI84 32544,43%
MIKOŁAJCZYK ŁukaszKOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ70 18036,98%
PIECHOWIAK PiotrKOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ19 20110,12%
MICHALAK Manuela AnnaKOMITET WYBORCZY BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY16 0688,47%

Po ogłoszeniu przez PKW oficjalnych wyników wyborów oraz informacji o uzyskanych mandatach przez poszczególnych kandydatów opublikujemy te dane na naszym portalu.

Zobacz również: Bezpłatne badanie dla kobiet. Powiększono przedział wiekowy uprawniający do bezpłatnych badań




Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments