Fabryka Wagon w Ostrowie Wielkopolskim założona w roku 1920 specjalizowała się w montażu wagonów kolejowych i naprawie taboru kolejowego. W ciągu swego istnienia przechodziło liczne przekształcenia organizacyjne, które niestety nie zakończyły się dobrze dla zakładu, który był wizytówką naszego miasta.

 

Większość budynków i hal już nie istnieje, zostały wyburzone. Przy ulicy Wrocławskiej straszy jednak dzisiaj opuszczony budynek administracyjny byłej Fabryki Wagon. Zresztą nie jest to jedyny budynek w naszym mieście przy głównej drodze, który nie stanowi dobrej wizytówki naszego miasta.

Zobacz również: Tak wygląda obecnie były dworzec autobusowy PKS w Ostrowie

 

Tak obecnie wygląda cześć terenu Fabryki Wagon w Ostrowie.

Na terenie tym znajdują się również schrony, które są mocno zdewastowane i korzystają z nich osoby bezdomne. Dwa filmy, jak obecnie one wyglądają możecie państwo zobaczyć na naszym koncie na portalu youtube.

 

Na szczęście miastu udało się odzyskać cześć terenów po byłej Fabryce Wagon i obecnie powstają tam nowe zakłady. Miejmy nadzieję, że z czasem teren widoczny na powyższych zdjęciach zmieni się, przyciągnie inwestorów i powstaną tam nowe miejsca pracy.

Jak widać na kilku zdjęciach, powstaje tam obecnie nowa droga wewnętrzna oraz powstały nowe hale produkcyjne. Trwają również prace równania terenu.

 

Zobacz również: Tak wygląda obecnie stara rzeźnia przy ul. Spichrzowej

Fabryka Wagon od roku 2010 funkcjonuje pod nazwą „Europejskie Konsorcjum Kolejowe WAGON Sp. z o.o.”, jednak nie jest to już ten zakład, co przed laty.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments