Tak wyglądają ostrowskie „Jordanki” po modernizacji /zdjęcia/

0

Ostrowskie „Jordanki” przy ul. Kompały przeszły modernizację i zostały dostosowane nie tylko dla dzieci, ale powstała na nich również strefa aktywności z wielofunkcyjnym boiskiem.

Jordanki po modernizacji prezentują się fantastycznie! Już nie mogę się doczekać, kiedy będziemy mogli przekazać je Wam do zabawy – informuje Beata Klimek, prezydent miasta.

Modernizacja ostrowskich ogródków jordanowskich jest częścią większego projektu pn. „Rewitalizacja przestrzeni miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego”. W styczniu tego roku podpisana została umowa, na mocy której zrealizowane będą inwestycje za 11 milionów złotych, do których dofinansowanie wyniesie aż 9 milionów! Ostrowski projekt obejmuje modernizację budynku sali sesyjnej na centrum aktywności lokalnej, modernizację amfiteatru w Parku Miejskim, rewitalizację ciągu ulic w centrum miasta i właśnie ostrowskie „Jordanki”.

Na ostrowskich „Jordankach” powstały strefy aktywności dostosowane do wieku użytkowników, tablice edukacyjne oraz zjeżdżalnie i piaskownice dla najmłodszych. Dla starszych dzieci ciekawe konstrukcje do zabawy i zestaw sprawnościowy. W strefie sportowej powstało boisko wielofunkcyjne. Nie zapomniano także o opiekunach bawiących się tam dzieci. Dla ich rodziców i dziadków zamontowane zostały urządzenia siłowni zewnętrznej, a także strefa relaksu ze stołami do gier.

Inwestycja ma być miejscem integracyjnym, przełamującym bariery. Nowością są urządzenia przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

Zobacz również: Remont ginekologii nabiera tempa
ŹRÓDŁOfot: UM Ostrów