RADNI Pytają. MIASTO Odpowiada. Piotr Lepka Radny Miejski Ostrowa Wielkopolskiego złożył interpelację w sprawie finansowania sportu w naszym mieście. Zwrócił się do władz miasta z pytaniem o kwoty jakie spółki miejskie przekazały na wsparcie sportu oraz o przedstawienie pełnego wykazu darowizn udzielonych przez spółki.

W udzielonej odpowiedzi prezydent miasta w formie zestawienia tabelarycznego podała, jakie kwoty poszczególne spółki z Grupy Kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego przeznaczyły w ramach umów sponsoringowych na rzecz ostrowskich klubów sportowych:

CRK Energia sp. z o.o. nie przekazywała środków w tym okresie.

Poniższa tabele wskazują koszty z tyt. udzielonych darowizn finansowych przez spółki z Grupy Kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego w poszczególnych latach.

Jak zaznaczono znaczna część udzielonych darowizn dotyczy dwóch programów finansowego wsparcia realizowanych przez Grupę Kapitałową Centrum Rozwoju Komunalnego tj. komunalny program grantowy na sport oraz kulturę dzieci i młodzieży a także wsparcie przekazane przez spółki komunalne na walkę z wirusem SARS – CoV – 2.

Ostrowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. oraz Ostrowskie Inwestycje Sportowe Sp. z o.o. nie wydatkowały środków i nie zawierały umów na wsparcie sportu w latach 2019 – 2021, ani nie udzielały darowizn.

Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o. w latach 2019-2021 nie zawierał umów, których przedmiotem miało być wsparcie finansowe dla sportu. W latach 2019-2021 spółka RZZO przekazała darowiznę na cele statutowe Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim w wysokości 6000,00 zł”.

Zobacz również: Nowe bociany w przygodzickim gnieździe?
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

OZC, który wystąpił o zgodę na prawie 100% podwyżkę cen ogrzewania, w ubiegłym roku na cele nie związane z ogrzewaniem wydał ponad pół miliona zł. Tak pisze w odpowiedzi radnemu, pan prezes. I że to niecały 1% kosztów. Firma zadłużona, nie płacąca na czas dostawcom, dość swobodnie wymienia kwotę pół miliona wydaną na inne cele niż te związane z grzaniem. Co tam głupie pół miliona, kiedy można pomóc prywatnej spółce sportowej?