Główny Inspektorat Sanitarny w najnowszym ostrzeżeniu publicznym dotyczącym żywności informuje o obecności niedozwolonej substancji syldenafilu w produkcie określanym jako „Miód turecki na potencję”.

W próbce produktu badanego w ramach działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej stwierdzono obecność niezadeklarowanej na etykiecie substancji farmakologicznie czynnych – syldenafilu.

Substancja te nie może występować w żywności ze względu na jej działanie medyczne. Spożycie produktu wiąże się z ryzykiem dla zdrowia, szczególnie dla osób przyjmujących leki zawierające inhibitory fosfodiesterazy 5 lub uwalniające tlenek azotu. Nie znane jest także pochodzenie, czystość oraz dawka tej substancji w produkcie.

Szczegóły dotyczące produktów:

Produkt: Themra Bitkisel Karisimli Macun (miód turecki na potencję), 240g

Numer partii: 20211218

Data minimalnej trwałości: 17.12.2024

Producent: Veysi Topuz Hal Mah. Turgut Özal Bul. Yeni Hal Kompleksi Toptancilar Sitesi No: 24/Z Blok No: 30-31 Akdeniz/Mersin

Zalecenia dla konsumentów: Nie należy spożywać partii produktu określonej w tym komunikacie. Również inne partie należy traktować jako potencjalnie zafałszowane.

GIS dodaje bowiem, że w europejskim Systemie Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach inne kraje członkowskie zgłaszały już powiadomienia dotyczące produktów marki Themra tego samego producenta. W związku z tym istnieje duże prawdopodobieństwo, że inne partie przedmiotowego produktu również mogą być zafałszowane.

Zobacz również: Duży mandat dla 18-latka. Uderzył w płot
ŹRÓDŁOGIS
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments