Wielkopolski ZPN przedstawia terminarz rozgrywek IV ligi na pierwszą rundę sezonu 2020/21. Zgodnie z przyjętym systemem rozgrywek, 22 uczestników zmagań ligowych w pierwszej rundzie rozegra między sobą po jednym spotkaniu.

Na jesień zaplanowano rozegranie 19 serii gier, do 29 listopada. Dwie ostatnie kolejki pierwszej części rozgrywek mają odbyć się wiosną, choć Wydział Gier i Ewidencji zastrzega możliwość przeniesienia ich na grudzień w przypadku korzystnych warunków atmosferycznych.

Po pierwszej rundzie rozgrywek zespoły zostaną podzielone na dwie grupy. Pierwsza ósemka walczyć będzie o mistrzostwo IV ligi i awans rozgrywając między sobą wiosną mecz i rewanż. Pozostałem 14 drużyn weźmie udział w rywalizacji o utrzymanie i zagrają one jednorundowo 13 spotkań.

W IV lidze w sezonie 2020/21 wystąpią cztery zespoły z powiatu ostrowskiego, a mianowicie Centra 1946 Ostrów Wielkopolski, Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski, Pogoń Nowe Skalmierzyce, Odolanovia Odolanów.

W pierwszej kolejce zaplanowanej na 1 sierpnia Centra 1946 podejmować będzie GKS Dopiewo. Ostrovia 1909 zmierzy się z Lubuszanin Trzcianka, a Pogoń Nowe Skalmierzyce z Wilki Wilczyn. Odolanovia Odolanów rozegra spotkanie wyjazdowe z Obrą 1912 Kościan.

Tak wyglądają pierwsze trzy kolejki nowego sezonu. Pełny terminarz dostępny jest TUTAJ

Zobacz również: Tak będą wyglądały rozgrywki IV ligi w sezonie 2020/21