Po raz drugi w Ostrowie Wielkopolskim odbył się przystanek Tour de Konstytucja. Hasłem tegorocznego przystanku w Ostrowie było „Sprawdź co ci cię należy”.

Tour de Konstytucja PL to obywatelski projekt edukacyjny, w ramach którego sędziowie, prokuratorzy i prawnicy spotykają się i rozmawiają z Polkami i Polakami o wolnościach i prawach obywatelskich. Tegoroczne spotkanie odbyło się w Parku Miejskim w Ostrowie.

– Czasy mamy takie, że trzeba się upominać o nasze wolności, o nasze prawa. Myśmy na użytek naszego ostrowskiego spotkania przyjęli takie hasło „Sprawdź co ci się należy”. Należą nam się nie tylko dobra materialne ale my chcemy się upominać o nasze prawa, o to co należy nam się ze strony konstytucji – mówił na rozpoczęciu spotkania Dariusz Potasznik.

Do Ostrowa przyjechali dzisiaj m.in. była prezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka Danuta Przywara, specjalista z zakresu prawa konstytucyjnego i praw człowieka prof. Zdzisław Kędzia, autorka książek, psycholog Ewa Woydyłło-Osiatyńska i Robert Hojda – koordynator projektu.

Podczas spotkania m.in. wysłuchano preambuły Konstytucji RP i preambuły Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej. Odbyły się dyskusje i rozmowy dotyczące nurtujących zebranych kwestii.

Organizatorem spotkania podobnie jak w roku ubiegłym była grupa Ostrowski Spacer Protestacyjny „Łańcuch Światła”.

Zobacz również: Joga po ostrowsku. Bezpłatne zajęcia w Parku Miejskim
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments