Zespół ROOTZ UNGEDROUND z Jamajki będzie główną gwiazdą rozpoczynającego się 19 lipca w Ostrowie Wielkopolskim, nad zalewem Piaski Szczygliczka, 19. Festiwalu Reggae na Piaskach. Oprócz gwiazd z Jamajki zagra także czołówka polskich wykonawców: BAKSHISH, JAFIA, DUBSKA, JOHNY ROCKERS oraz zespół reggae z Ukrainy – VYO (Ukr). W 13. Konkursie Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka publiczności z całej Polski zaprezentują się: Big Up, Green Roots, Roots Generation i Roots Soldiers.

 

Festiwal Reggae na Piaskach jest jedną z najstarszych i najpopularniejszych w Polsce plenerowych imprez muzycznych, promujących najbardziej wartościowe dokonania kultury reggae. Festiwal prezentuje dokonania polskich i zagranicznych artystów. Jest organizowany od 2001 roku.

Od 2007 roku organizowany jest również Konkurs Młodych Talentów imienia Ryszarda Sarbaka, przeznaczony dla młodych wykonawców z kręgu reggae.

W tym roku organizatorzy proponują sporą zmianę. W piątek 19 lipca najpierw zagrają młode zespoły biorące udział w Konkursie: Big Up, Green Roots, Roots Generation i Roots Soldiers, po nich laureat ubiegłorocznego Konkursu zespół Seeyh, a na koniec główna gwiazda – ROOTZ UNDERGROUND z Jamajki, z charyzmatycznym liderem Stephenem Newlandem.

W sobotę na scenie położonej niespełna 200 metrów od brzegu jeziora zagrają: powracająca legenda polskiego reggae BAKSHISH, JAFIA – z zupełnie nowym repertuarem zrealizowanym w najlepszych studiach nagraniowych na Jamajce, DUBSKA – świętujący swoje 20-lecie, reprezentant reggae z Ukrainy – VYO oraz młode lwy polskiego roots reggae – JOHNY ROCKERS.

Zarówno w piątek, jak i w sobotę po koncertach działać będzie scena sound systemowa.

Festiwal konsekwentnie promuje nie tylko muzykę, ale również inne aspekty kultury jamajskiej. Oprócz koncertów, organizatorzy zaplanowali sporo dodatkowych atrakcji. Podczas festiwalu można będzie spróbować oryginalnej, jamajskiej kawy prosto z Gór Błękitnych i spotkać się z gościem specjalnym. Tomasz Łada, Polak mieszkający od 10 lat na Karaibach, opowie o dzisiejszej Jamajce i poradzi, jak najlepiej zorganizować muzyczną wyprawę na wyspę muzyki reggae.

Można będzie wziąć udział w warsztatach poświęconych dredom, podczas których specjaliści podpowiedzą, jak wykonać i pielęgnować charakterystyczną dla kultury reggae fryzurę. Na specjalnych stoiskach dostępna będzie rastafariańska biżuteria, a także najnowsze wydawnictwa płytowe gatunku.

Będzie również utworzona we współpracy z Mahle Behr Ostrów Wielkopolski strefa promująca bezpieczna jazdę samochodem, z całym zestawem niezwykłych symulatorów.
Podczas festiwalu zaplanowano także ciekawe warsztaty pod hasłem Reggae Yoga, podczas których pod fachowym okiem instruktora można będzie się zrelaksować przy prostych ćwiczeniach dla początkujących.

Zaplanowano również festiwalowy turniej siatkówki plażowej oraz konkurs, w którym wybrany zostanie Mr i Miss Dread – dla dziewczyn i chłopaków z najpiękniejszymi dreadlockami.

W strefie dziecięcej animatorzy będą organizować zabawy dla najmłodszych uczestników festiwalu, którzy przyjadą z rodzicami. Tuż za bramą festiwalu znajdują się place zabaw dla dzieci, duża plaża piaszczysta oraz kompleks urządzeń sportowo-rekreacyjnych. Już od czwartku,18.07 od godz. 12.00, dla festiwalowiczów działać będzie tanie pole namiotowe.

Dwudniowe święto muzyki reggae w Ostrowie rozpoczyna 13. Konkurs Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka. Organizatorzy wybierają spośród nadesłanych zgłoszeń zespoły, które występują na dużej scenie przed festiwalową publicznością, która dokonuje w indywidualnym głosowaniu wyboru laureata.

Zwycięski zespół otrzymuje nagrody. W tym roku zwycięski zespół otrzyma między innymi możliwość otwarcia (supportu) koncertu zespołu Rootz Underground podczas grudniowej trasy w Polsce oraz od organizatora efektowną statuetkę i zaproszenie na koncert otwierający kolejną edycję Reggae na Piaskach.

BILETY PRZEDSPRZEDAŻ: https://reggaenapiaskach.pl/2019/03/09/bilety/

 
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments