Trwa jesienna runda konkursu DiscoverEU, w którym młodzi ludzie mogą wygrać darmowe bilety kolejowe na podróże po Europie i zdobywać przy tym nowe doświadczenia.

Ta podróż, głównie koleją z wyjątkiem niektórych fragmentów tras, które mieszkańcy wysp lub odległych regionów UE mogą pokonać innymi środkami transportu, to doskonała okazja, by podziwiać piękne krajobrazy i różnorodność miast i miasteczek Europy.

W programie mogą uczestniczyć osiemnastolatkowie legalnie zamieszkujący w jednym z krajów Unii Europejskiej lub w jednym z państw trzecich stowarzyszonych z programem Erasmus+. DiscoverEU to możliwość przeżycia niezapomnianej przygody, okazja do zawarcia znajomości z mieszkańcami całego kontynentu oraz sposobność do rozwijania umiejętności życiowych, które przydadzą się w przyszłości, takich jak niezależność, pewność siebie i otwartość na inne kultury. 

W 2022 r. wybrani laureaci otrzymają dodatkowo kartę zniżkową DiscoverEU. Uprawnia ona do zniżek na bilety do obiektów kultury i obiektów sportowych, na kursy i warsztaty, na przejazdy transportem lokalnym, zakwaterowanie, wyżywienie itp.

Do udziału w konkursie kwalifikują się osoby, które:

  • urodziły się w okresie od 1 stycznia 2004 r. (włącznie) do 31 grudnia 2004 r. (włącznie)
  • podadzą w internetowym formularzu zgłoszeniowym prawidłowy numer dowodu tożsamości, paszportu lub karty pobytowej
  • mają obywatelstwo jednego z następujących krajów lub prawo do długoterminowego legalnego pobytu w jednym z następujących krajów: jedno z państw członkowskich Unii Europejskiej, w tym w kraje i terytoria zamorskie lub jedno z państw trzecich stowarzyszonych z programem Erasmus+: Islandia, Liechtenstein, Macedonia Północna, Norwegia, Serbia i Turcja.

Aby zawalczyć o wymarzoną podróż należy wypełnić formularz aplikacyjny dostępny na stronie konkursu: https://youth.europa.eu/discovereu_pl.

Europejski Rok Młodzieży 2022 stał się okazją do zwiększenia liczby oferowanych biletów. W tym roku dostępnych jest w sumie 70 tys. biletów.

Kandydaci, którzy zostaną wybrani, mogą podróżować przez co najmniej 1 dzień i najwyżej 30 dni w okresie od 1 marca 2023 r. do 29 lutego 2024 r. Można podróżować w pojedynkę lub w grupie. Do swojej grupy można dodać maksymalnie cztery osoby pod warunkiem, że spełniają wszystkie warunki udziału w konkursie podane powyżej. Zgodnie z podstawową zasadą każdemu laureatowi przysługuje sfinansowanie jego biletów do maksymalnej wartości 251 euro.
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Super akcja!