Trwa kolejny etap modernizacji ulicy Dembińskiego – na kolejnym odcinku powstaje tu kanalizacja deszczowa. Po zakończeniu tej części prac ulica doczeka się nowej nawierzchni, chodnika, oświetlenia, zatoczek do parkowania oraz zatoki dla służb ratowniczych.

W ubiegłym roku kanalizacja deszczowa wybudowana została na około 130-metrowym odcinku tej drogi od wjazdu z ulicy Poznańskiej. Kolejnym etapem tej inwestycji była nowa nawierzchnia z kostki betonowej. Wykonane zostały także zjazdy do posesji oraz, w miejsce starych betonowych płyt, chodnik – także z kostki. Prace zakończone zostały w listopadzie ubiegłego roku, a władze miasta zapowiedziały kontynuację modernizacji ulicy w kolejnym roku.

Zanim jednak rozpoczęto przebudowę kolejnej części drogi, przy ulicy, w maju tego roku, powstał parking na blisko 40 pojazdów z wyznaczonymi miejscami dla samochodów osób niepełnosprawnych. Inwestycja ta wykonana została w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Wykonywane obecnie prace spowodują, że wyremontowana zostanie w sumie blisko 400-metrowa droga. Obecnie trwa budowa kolejnej części kanalizacji deszczowej. Po jej zakończeniu powstanie tu nowa nawierzchnia z kostki betonowej oraz chodniki i nowe oświetlenie.

Chcieliśmy zwiększyć bezpieczeństwo osób, które korzystają z tej drogi dojeżdżając do swoich domów, ale także do pobliskiego dużego obiektu handlowego oraz do funkcjonującej tu przychodni. Na modernizowanej właśnie części powstaną zatoczki umożliwiające zaparkowanie kolejnych samochodów, ale co niezwykle istotne, również zatoka dla służb ratowniczych. Po zakończonej inwestycji, służby będą miały ułatwiony dostęp do tutejszych mieszkańców – informuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Koszt zaplanowanych prac to około 500 tys. zł.
ŹRÓDŁOUM Ostrów