Trwają prace modernizacyjne w Parku Kilińskiego przy Rondzie Bankowym w Ostrowie Wielkopolskim. Przebudowywane jest też również samo rondo.

W ramach wykonanych już prac zamontowano ławki, gotowa jest też pergola. Wykonane zostały z drewna egzotycznego, które jak informują ostrowscy urzędnicy ma bardzo wysoka trwałość i nie wymagają konserwacji.

Gotowe są nowe alejki, a te dotychczasowe, w dużej mierze zyskały nawierzchnię mineralną, a więc przepuszczającą wodę. Rozprowadzono również instalację elektryczną pod oświetlenie parkowe oraz sanitarną pod nawodnienie w parku.

W samym stylu ma być również wykonany przystanek autobusowy przy ulicy Głogowskiej. Ma powstać pergola, która będzie obsadzona zielenią. W parku pojawią się też nowe nasadzenia, wśród nich drzewa, krzewy i byliny. Nowy wygląd zyska też dotychczasowy klomb.

Równocześnie z pracami w Parku Kilińskiego trwa przebudowa Ronda Bankowego oraz rewitalizacja Skweru Żołnierzy Niezłomnych. W sumie te trzy zadania kosztować będą ponad 10 milionów złotych. Prace potrwają do połowy przyszłego roku.

Zobacz również: Wkrótce rusza kolejny etap prac. Umowa podpisana

Zobacz również: Fotowoltaika i magazyn energii za 10% wartości? Być może w tej gminie będzie to możliwie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments