Prezydent miasta Ostrowa Wielkopolskiego ogłosiła nabór na pełnomocnika ds. czystego powietrza, którego podstawowym zadaniem będzie kreowanie wspólnej, spójnej i skutecznej polityki w walce o czyste powietrze w mieście.

 

Jak informują władze miasta, obecnie działa w Ostrowie wiele instrumentów bezpośrednio wpływających na poprawę jakości powietrza w naszym mieście. Są to m.in.:

– program dofinansowywania wymiany źródeł ogrzewania węglowego na ekologiczne źródła ciepła, przeznaczając na ten cel tylko w 2019 roku kwotę 1,2 miliona złotych,
– wymiana taboru MZK między innymi poprzez zakup niskoemisyjnych autobusów elektrycznych zasilanych ekologicznym biopaliwem,
– Ostrowski Rower Miejski,
– monitorowanie jakości powietrza,
– rozbudowa oraz modernizacja miejskiej sieci ciepłowniczej,
– edukacja ekologiczna,
– działania prewencyjne i kontrolne Straży Miejskiej.

Podstawowym zadaniem pełnomocnika będzie kreowanie wspólnej, spójnej i skutecznej polityki w walce o czyste powietrze w mieście – mówi Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta miasta.

Pełnomocnik będzie odpowiadał także za koordynację miejskich jednostek w sprawie walki o czyste powietrze, a także propagował ideę czystego powietrza wśród mieszkańców naszego miasta.

Powołany zostanie zespół ds. czystego powietrza, w skład którego wchodzić będą miejscy aktywiści, społecznicy i eksperci. Istotnym elementem w walce ze smogiem stanie się także ścisła współpraca w tym zakresie z gminami ościennymi, starostą i marszałkiem, ponieważ powietrze nie zna granic.

Wszystkie osoby zainteresowane złożeniem swojej aplikacji i spełniający wymogi konkursu zachęcamy do złożenia dokumentów w nieprzekraczalnym terminie do 8 kwietnia 2019 roku do godziny 16.00.
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments