Trwa pierwsza edycja międzynarodowego konkursu „MAGIC OF DANCE. Można go oglądać w ramach powyżej transmisji internetowej na kanale youtube Grupy Baletowej Gwiazda.

– International Dance Competition „Magic of Dance” jest pierwszym tego typu konkursem w Polsce – mówi Urszula Szczepaniak, Prezes zarządu Stowarzyszenia Kulturalnego „Gwiazda”. – Poprzednie edycje organizowanego przez nas Ogólnopolskiego Konkursu Tanecznego „Magia Tańca” cieszyły się dużą popularnością, a sam festiwal stał się rozpoznawalną marką w środowisku tanecznym w Polsce. Stąd narodził się pomysł, aby pójść o krok dalej i podjąć się organizacji konkursu międzynarodowego, który daje możliwość konfrontacji tanecznej bez konieczności przemieszczania się.

Do przeglądu zgłosiło się 640 uczestników, którzy łącznie wykonają 280 choreografii. Wśród młodych wykonawców zaprezentują się głównie tancerze z Polski, ale również z Japonii, Finlandii, Hiszpanii, Egiptu i Armenii. Podczas konkursu soliści, duety/tria i formacje prezentować będą: taniec klastyczny, modern, jazz oraz inne formy tańca.

W sobotę zobaczymy modern i jazz, a w niedzielę taniec klastyczny i inne formy tańca.

Jury konkursu oceniało będzie nagrania wideo, pracując zdalnie: Wiesław Dudek – w Japonii, Cecilia Cegovia – w Hiszpanii, Kornelia Lech – w Izraelu, Sebastian Białobrzeski – w Gdańsku, Joanna Plata – w Poznaniu. 

Jutro na naszych łamach umieścimy również link do niedzielnej transmisji konkursu „MAGIC OF DANCE.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments