Dzisiaj o godzinie 12.00 rozpoczął ogólnopolski protest taksówkarzy ws. objęcia branży taxi wsparciem finansowym w ramach projektowanej tarczy antykryzysowej.

W ramach protestu taksówkarze przejadą ulicami polskich miast. Protest rozpoczął się również w Ostrowie, gdzie ponad 25 taksówek wyjechało w kierunku Kalisza. Tam zawrócą do Ostrowa. Nastepnie wjadą do centrum miasta, a następnie przejadą pomiędzy ostrowskimi rondami.

– Protestujemy właściwie z jednego powodu. Brakuje nam środków finansowych na opłacenie przede wszystkim składki zusowskich. Oczywiście dochodzą do tego inne koszty, które musimy ponosić. Po zamknięciu wszystkich hoteli restauracji nasza sytuacja jest tragiczna – mówi jeden z protestujących ostrowskich taksówkarzy.

– Mimo pism oraz wcześniejszych protestów poprawki uwzględniające taksówkarzy w tarczy zostały odrzucone w Sejmie. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami w postaci zamknięcia lokali gastronomicznych, pubów, dyskotek, kin, teatrów, a także szkół i uczelni wyższych, przychody uzyskiwane przez taksówkarzy zmalały nawet o 90 %. Brak pomocy finansowej ze strony rządu skutkować będzie bankructwem tysięcy polskich przedsiębiorców trudniących się zarobkowym przewozem osób taksówką – czytamy na stronie Ogólnopolskiego Porozumienie Taxi.
1 Komentarz. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Może w końcu ci w Warszawie coś zrozumieją