Trwają intensywne prace przy modernizacji ostrowskiej laryngologii. To ostatni oddział w budynku głównym ostrowskiego szpitala, który przechodzi gruntowna metamorfozę.

– Realizacja tego zadania to podwójna satysfakcja. Po pierwsze udało się pozyskać kolejne fundusze unijne na inwestycje w szpitalu. A po drugie to już ostatni oddział w budynku głównym, który wymagał remontu. Pamiętam, gdy oddawaliśmy do użytku pierwszy wyremontowany oddział. Nie brakowało wtedy opinii, że wszystkich i tak nie uda się zmienić. Potrzeba było czasu, determinacji i wsparcia z różnych źródeł, dzięki którym to się jednak udało – powiedział Paweł Rajski, Starosta Ostrowski.

Wartość inwestycji to prawie 6 mln. zł. z czego wsparcie unijne to ponad 4 mln zł, a pozostałą część stanowi wkład budżetu powiatu.

Zobacz również: Zarząd Powiatu Ostrowskiego z absolutorium

– Niedawno otwarliśmy drugą część oddziału izolacyjnego, który został dofinansowany z funduszy rządowych, a przed nami kolejne zadanie’’ – powiedział Roman Pacholczyk Wicestarosta Ostrowski.

Obecnie wykonane zostały najważniejsze tzw. brudne prace budowlane. Wyburzono ścianki, wstawiono nowe, przygotowano otwory pod drzwi. Przed firmą teraz część wykończeniowa.

– Zadanie obejmuje oprócz kompleksowego remontu budowlanego także zakup specjalistycznego sprzętu m.in. zestawu do przeprowadzania endoskopowych operacji zatok obocznych nosa i chirurgii zatok nosowych, stołu operacyjnego, łóżek do intensywnej terapii oraz łóżek obserwacyjnych, laserów laryngologicznych – powiedział Sławomir Tyburcy, kierownik Referatu Pozyskiwania Środków Zewnętrznych.

Zobacz również: Kupiliście ten napój? Lepiej go nie pić
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments