Trwają prace budowlane na ulicy Kaliskiej w ostrowie Wielkopolskim na 900 metrowym odcinku od skrzyżowania z ulicą Harcerską aż do skrzyżowania z ulicą Nowa Krępa. Prace potrwają do końca listopada.

W ramach inwestycji o wartości ponad 2 mln złotych położona zostanie nowa nawierzchnia, zmodernizowane zostaną chodniki, zjazdy do posesji, zatoki autobusowe oraz miejsca postojowe. Na wybranych częściach powstanie ścieżka rowerowa lub ciąg pieszo – rowerowy.

Wykonane będzie nowe oznakowanie poziome i pionowe oraz zaplanowano także nasadzenia zieleni.

Przebudowane zostaną również skrzyżowania. Na odcinku od ulicy Limanowskiego do skrzyżowania Kaliskiej z Kusocińskiego jezdnia zostanie poszerzona, by można było wyznaczyć pas lewoskrętu w ulicę Piłsudskiego. Zmianie ulegnie organizacja ruchu oraz geometria skrzyżowania Kaliska – Grabowska. Przebieg drogi głównej zostanie nadany na wprost – w ulicę Grabowską. W tym miejscu zaprojektowano także sygnalizacje świetlną.

Obecnie, ze względu na prowadzone prace, jezdnia, na odcinku od skrzyżowania z Grabowską do Limanowskiego jest w kilku miejscach zwężona, co utrudnia ruch samochodów.

Zobacz również: Chcą by poród bolał mniej. Zbierają na urządzenia łagodzące ból dla szpitali
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments