Trwa wymiana kostki na płyty granitowe na ostrowskim deptaku

0

Na ostrowskim deptaku trwa wymiana starej kostki brukowej na nową płytę granitową, która to inwestycja jest częścią rewitalizacji przestrzeni miejskiej, na którą Ostrów Wielkopolski pozyskał blisko 9 milionów unijnego dofinansowania.

– Już jesienią tego roku będziemy się mogli zachwycać nowym deptakiem – mówi Beata Klimek, prezydent miasta. – I nie ma w tym stwierdzeniu przesady, ponieważ całkowicie zmieni on swój wygląd. Nowa nawierzchnia, oświetlenie i podświetlenie, meble miejskie i sporo zieleni. Będzie to, po rynku, drugie reprezentacyjne miejsce naszego miasta. Przed nami także usystematyzowanie ruchu samochodów w tym miejscu.

Ostrowski deptak ma również pobudzić się gospodarczo, rekreacyjnie i kulturalnie. Na wysokości ulicy Sukienniczej powstanie tzw. Salon Miejski, który pozwoli na organizowanie tam wydarzeń kulturalnych. W grudniu planowany jest w tym miejscu mini koncert świąteczny, który był jednym ze zwycięskich zadań w Ostrowskim Budżecie Obywatelskim. Jak zapewnia prezydent miasta – „takich spektakli będzie tu znacznie więcej”.

Wymieniana kostka trafia natomiast do magazynu i będzie używana do remontów bieżących lub wydawane na cele publiczne. W ostatnim czasie zebrana wcześniej kostka została wykorzystana przy okazji powstawania przyszkolnych stojaków na rowery.

– Ta część Ostrowa będzie fragmentem ciągu ulic (Plac Rowińskiego, Wiosny Ludów, Kolejowa), który połączy funkcję ulicy, deptaku i miejsca spotkań mieszkańców – mówi Beata Klimek. – Bezpieczną przestrzenią dla spotkań integracyjnych, wystaw i festiwali. Jeszcze trochę i będzie naprawdę pięknie!

Deptak to tylko część projektu rewitalizacji przestrzeni miejskiej. Działa już Centrum Aktywności Lokalnej, a trwają również prace przy modernizacji amfiteatru w Parku Miejskim oraz Ogródków Jordanowskich.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments