fot: UM Ostrów

W Ostrowie Wielkopolskim na Rynku, Parku Miejskim oraz wiadukcie przy ulicy krotoszyńskiej trwa modernizacja oświetlenia ulicznego. Dotychczasowe oświetlenie zastąpią energooszczędne lampy typu LED.

W ramach pierwszego etapu wymienione zostały oprawy oświetleniowe na ostrowskim rynku. Za kwotę 150 tysięcy złotych wymieniono 38 opraw oświetleniowych.

Kolejnym krokiem będą prace w Parku Miejskim, gdzie wymienione ma być 70 opraw. Nowe oprawy kosztować będą w tym przypadku ponad 200 tysięcy złotych.

Kolejnym etapem będzie wymiana oświetlenia wiaduktu na ulicy Krotoszyńskiej, a prace rozpoczną się w ciągu kilku tygodni. W tym przypadku zamontowane będą dwa rodzaje oświetlenia: naprzemiennie mocniejsze i słabsze. To pierwsze świecić będzie w ciągu dnia, słabsze w nocy i wieczorową porą. W sumie pojawi się blisko 80 nowych opraw. Nowe lampy pojawią się także w ciągu pieszo – rowerowym.

Łączny koszt całego tego zadania w tych trzech lokalizacjach to blisko milion złotych.

Zobacz również: Noc w Ostrowie Wielkopolskim zamienia się w koszmar, kiedy na oczach policjantów z wieży wypada młoda dziewczyna. Sekta w Ostrowie Wielkopolskim?
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Koszty z księżyca. Kolejny wałek? Trzeba będzie się temu bliżej przyjrzeć i rozliczyć tych politycznych przydupasów.