Na portalu siepomaga.pl trwa właśnie zbiórka dla 3-letniego Marcela Komorowskiego z Ostrowa Wielkopolskiego na operację ucha w Stanach Zjednoczonych.

 

Jak piszą na stronie zbiórki rodzice 3-latka „Marcel, przyszedł na świat z wadą – mikrocją z atrezją prawego ucha. Deformację zakwalifikowano jako III stopnia. Marcelek ma szczątkową małżowinę uszną oraz brak prawego kanału słuchowego – tomografia komputerowa wykazała również nieprawidłowości w uchu środkowym. Nadzieję na poprawę słuchu oraz rozwoju naszego synka podarowali nam lekarze ze Stanów Zjednoczonych.

Marcel został zakwalifikowany do kompleksowej operacji odbudowy kanału słuchowego bądź – w zależności od potrzeb, jakie wykaże szczegółowa diagnostyka – wszczepienia aparatu BAHA wraz z plastyką małżowiny usznej metodą Medpor przez Doktora Yosuf Tahiri w Kalifornii. W Polsce możliwa jest tylko jedna metoda zoperowania uszka Marcela, mianowicie rekonstrukcja ucha z tkanki żebrowej i niestety jest ona wieloetapowa – składa się z kilku operacji, czyli z ogromu cierpienia! Dodatkowo można ją przeprowadzić dopiero po ukończeniu przez dziecko 12 lat. Metoda, którą chcielibyśmy zastosować w przypadku Marcela, wykonywana jest od ponad 25 lat w USA i jest to kompleksowa, jedna operacja, możliwa do wykonania już wtedy, gdy dziecko skończy 4 lata! To znaczna różnica! Marcelek zyska kilka lat na normalny rozwój, który, z powodu problemów ze słuchem, jest utrudniony.

Nigdy nie sądziliśmy, że znajdziemy się w takiej sytuacji, jednak potrzebujemy pomocy. Tak skomplikowana operacja jest bardzo kosztowna, wraz z jej organizacją i kilkutygodniowym pobytem w Stanach Zjednoczonych potrzebujemy blisko 300 tysięcy złotych! Sami nie jesteśmy w stanie uzbierać takiej kwoty, dlatego zwracamy się do Was – pomóżcie naszemu dziecku!”

Link do prowadzonej ZBIÓRKI

Każdy może pomóc czy to poprzez wpłatę nawet drobnej kwoty lub jeśli nie może tego zrobić poprzez udostępnienie informacji o prowadzonej zbiórce.

 
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments