Na portalu zrzutka trwa zbiórka dla 9-letniej Marysi Mielcarek z Ostrowa Wielkopolskiego, która musi przejść natychmiast operacje stawu biodrowego stóp oraz kręgosłupa.

– Zdaniem lekarzy to ostatni moment, by postawić ją na nogi a termin operacji w szpitalu na NFZ został wyznaczony za dwa lata. Marysia nie ma tyle czasu. Od urodzenia cierpi na niedowład kończyn dolnych niewiadomego pochodzenia. Urodzila się jako bliźnie drugie w ciężkiej zamartwicy. Porusza się na wózku. Konsekwencja niedowładu sa: końsko-szpotawość stóp oraz lewego stawu skokowo-goleniowego, zwichnięcie stawu biodrowego,skolioza, potrzebna jest również rekonstrukcja stopy – czytamy na stronie prowadzonej zbiórki.

Koszt operacji w trybie pilnym jak czytamy na stronie zbiórki możliwy jest tylko w prywatnej klinice a jej koszty mieszczą się w granicach 50 000zł. Rodziny nie stać jednak na taki wydatek i dlatego zorganizowana została zbiórka na operację oraz późniejszą rehabilitacje.

Pomóc można poprzez wpłatę na stronie prowadzonej zbiórki https://zrzutka.pl/4r6suv oraz poprzez udostępnianie informacji o prowadzonej zbiórce.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments