Na portalu zrzutka.pl trwa właśnie zbiórka na Agregat prądotwórczy do Mobilnego Centrum Koordynacji Poszukiwań Grupy Szukamy i Ratujemy.

Jak czytamy na stronie grupy – „Na ostatniej akcji nasz agregat uległ spaleniu. Niestety, zakup nowego przerasta możliwości finansowe ratowników SiR, dlatego prosimy Was o pomoc.” O akcji pisaliśmy TUTAJ>>>

SiRobus Mobilne Centrum Koordynacji Poszukiwań stanowi centrum dowodzenia podczas prowadzonych akcji. Jak czytamy na stronie zbiórki – „Jednak, by SiRobus mógł działać – potrzebny jest prąd. Czasem udaje nam się skorzystać z pomocy dobrych ludzi i skorzystać z zasilania domowego np. sąsiadów osoby zaginionej. W większości przypadków nie mamy jednak takiej możliwości. SiRobus staje w polu, w lesie. Bo właśnie tego typu tereny najczęściej przeszukujemy. Wtedy musimy mieć własne zasilanie. Do tej pory prąd zapewniał nam przenośny agregat, który był na wyposażeniu SiRobusa. Niestety, podczas ostatniej, 18-godzinnej, akcji w Nekli (28 grudnia) nasz agregat uległ spaleniu. Zakup nowego to koszt ok. 5.800 zł. Nasza Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza nie jest finansowana ze źródeł zewnętrznych. Za paliwo i bieżące naprawy sprzętu, który zużywa się podczas akcji w większości płacimy sami.

Pamiętaj, pomagasz również udostępniając informacje o prowadzonej zbiórce.

Link do prowadzonej zbiórki – TUTAJ>>
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments