Na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka dla 56-letniej Zofii Płóciennik z Jankowa Przygodzkiego, która choruje na nowotwór złośliwy jajnika. Zbierane są pieniędzy na leczenie nierefundowanym lekiem.

Jak czytamy na stronie zbiórki na portalu siepomaga.pl:

Nasza walka trwa już blisko 8 lat. Nasza, bo chociaż choroba dotknęła mamy, to jesteśmy z nią od chwili poznania diagnozy. A ta dosłownie powaliła nas na kolana. Lekarz poinformował nas, że mama ma nowotwór złośliwy jajnika i konieczna jest natychmiastowa operacja i chemioterapia. Mama z osoby aktywnej zawodowo, pełnej radości i zawsze pozytywnie nastawionej do świata została przykuta do szpitalnego łóżka. Po kilku miesiącach potrzebna była ponowna operacja.

Bardzo wierzyliśmy, że to koniec jej przygody z rakiem.  Niestety, konieczne były następne chemie, które niestety podawane były w coraz krótszych odstępach, nie pozwalających na dalszą pracę zawodową mamy. Szpital stał się naszym „drugim domem”, a lekarze i pielęgniarki nie byli już dla nas obcymi ludźmi.

Obecnie po ponad 7 latach walki z rakiem nadal się nie poddajemy.  Lekarze chcą spróbować leczenia, które przynosi dobre rezultaty i daje szanse na życie. Niestety nie jest to terapia refundowana. Kwota, jaką musimy uzbierać, w bardzo krótkim czasie jest dla naszej rodziny ogromna. Jednorazowy koszt podania leku to kilka tysięcy złotych złotych. Pierwszą dawkę leku mama już przyjęła, ale na następną nie mamy już środków. A lek musi być podawany co 3 tygodnie…  

Póki jest nadzieja, nie poddamy się. Mama ma dla kogo żyć.  Nie znam na świecie silniejszej kobiety niż moja mama. Dlatego teraz my nie możemy odpuścić! Wierzę w siłę pomagania i dobre serca ludzi dlatego bardzo proszę o pomoc…”

Do tej pory zbiórkę wsparło 165 osób i zebrano 11 580,4 zł co stanowi 15,31% potrzebnej kwoty. Pomóc możesz poprzez wpłatę na stronie zbiórki – TUTAJ>>>

PAMIĘTAJ!! Pomagasz również udostępniając informacje o prowadzonej zbiórce, aby dotarła ona do jak najszerszego grona mieszkańców naszego regionu i nie tylko. Nigdy nie wiadomo, kto może pomóc.