policja motocykl
Zdjęcie poglądowe, fot: KPP Ostrów

Dziś polska Policja w całym kraju prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”, których celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości.

Policjanci prowadzą dzisiaj działania pod nazwą „Prędkość” oraz zwracają szczególną uwagę na wykroczenia popełniane nie tylko przez kierujących, ale także niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W ramach działań przewidywane są statyczne punkty kontroli prędkości oraz pomiary wykonywane z wykorzystaniem pojazdów Policji wyposażonych w wideorejestratory, zwłaszcza w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym w szczególności w rejonach przejść dla pieszych.

W zaplanowane działania będą zaangażowane między innymi policyjne zespoły pn. „SPEED”, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie szczególnie niebezpiecznym zachowaniom w ruchu drogowym, w tym kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. W takim przypadku policjanci obligatoryjnie zatrzymają prawo jazdy kierującemu na okres 3 miesięcy.

Zobacz również: Świadkowie zatrzymali pijanego kierującego

Zobacz również: Nie żyje kierująca skuterem. Tragiczny wypadek w regionie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments