Trwają pracę modernizacyjne amfiteatru oraz ogródków jordanowskich

0

Trwają pracę przy modernizacji amfiteatru w Parku Miejskim oraz na ostrowskich Ogródkach Jordanowskich w ramach programu rewitalizacji przestrzeni miejskiej.

Koszt modernizacji samego amfiteatru to 1 581 522,04 zł, a dofinansowanie wyniosło 810 625,62 zł. Scena będzie powiększona, zamontowane zostanie zadaszenie, a widownia wyposażona będzie w wygodne siedziska, dzięki czemu obiekt zyska o 60 miejsc więcej, niż było do tej pory. Przy amfiteatrze powstanie budynek wyposażony w toalety. W sąsiedztwie znajdą się również dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Szerokość drzwi i korytarzy umożliwi poruszanie się osobom na wózkach inwalidzkich.

– Dziś seniorzy mówili mi, że już nie mogą doczekać się, kiedy w parku zabrzmi muzyka – mówi Beata Klimek, prezydent miasta. – Ja też już nie mogę się doczekać! Dzięki temu zyskamy kolejne atrakcyjne miejsce spotkań dla mieszkańców naszego miasta.

Trwają również prace na ostrowskich Ogródkach Jordanowskich, które będą służyć nie tylko najmłodszym ostrowianom, ale całym rodzinom. Cały plac zabaw zostanie podzielony na strefy dla różnych grup wiekowych – od maluszków, po starsze dzieciaki, będzie także strefa dla seniora.

– Co ważne, Ogródki Jordanowskie zostaną przystosowane także dla osób niepełnosprawnych, bo dotychczas dzieci niepełnosprawne mogły się tyko przyglądać jak bawią się ich rówieśnicy – mówi Beata Klimek. – Teraz będą mogły także korzystać z radości zabawy.

Cała inwestycja realizowana jest w ramach rewitalizacji przestrzeni miejskiej i kosztować będzie ponad 1,7 mln zł, z czego blisko 1,4 mln zł to dofinansowanie z funduszy unijnych
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments