Na ostrowskim stadionie trwają prace przygotowujące obiekt do wymagań PGE Ekstraligi. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 10 kwietnia.

– Modernizacja i dostosowanie ostrowskiego Stadionu Miejskiego do wymagań PGE ekstraligi idą zgodnie z harmonogramem i są już na ukończeniu. Nadal jednak oczekujemy na oprawy oświetleniowe, które w związku z konfliktem zbrojnym, z opóźnieniem jadą z Chin. Obecnie trwa instalacja nowego nagłośnienia i montowane są kolejne słupy oświetleniowe – 10 już stoi, a kolejne 4 staną jeszcze w tym tygodniu. Końca dobiega także montaż nowych siedzisk na pierwszym łuku – wymienia Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Modernizacja Stadionu Miejskiego i jego przygotowania do wymagań PGE ekstraligi obejmują:

  • modernizację przejazdu polewaczek,
  • modernizację pozostałej części trybun: na pierwszym łuku montowanych jest 2246 nowych siedzisk, ten element zadania to również budowa schodów, montaż balustrad, roboty modernizacyjne korony polegające na utwardzeniu korony, roboty ogrodzeniowe oraz wykonanie odwodnienia modernizowanej trybuny.  W sumie zostanie wymienionych 8 tysięcy miejsc siedzących;
  • dostawa i montaż 999 nowych siedzisk na trybunę główną;
  • nowe zasilanie obiektu, oświetlenie toru żużlowego oraz płyty boiska, oświetlenie parku maszyn;
  • nowe nagłośnienie;
  • wykonanie odwodnienia liniowe toru żużlowego, parku maszyn;
  • roboty związane z modernizacją parku maszyn (montaż nowych wiat, montaż zaplecza parku maszyn – kontenery), wymiana ogrodzenia, roboty związane z wykonaniem nawierzchni (pas bezpieczeństwa, park maszyn, przejazd polewaczek, wjazd na stadion);
  • nowy monitoring.

Łączny koszt obecnych prac, w tym przygotowania Stadionu Miejskiego do wymagań PGE Ekstraligi, to niemal 16 mln złotych.

Zgodnie z planem 10 kwietnia na ostrowskim stadionie ma rozegrać się pierwszy mecz TŻ Ostrovia w ekstralidze.

Zobacz również: Ostrowska Strefa Płatnego Parkowania będzie powiększona
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Na jeden sezon w Ekstralidze opłaca wam się?😅

A kto tak powiedział ze jeden sezon ? Ten się śmieje , kto się śmieje ostatni