Po zakończeniu sezonu grzewczego Ostrowski Zakład Ciepłowniczy SA tradycyjnie już przystąpił do prac serwisowych w Elektrociepłowni.

 

Już w czerwcu rozpoczęły się prace przy kotłach węglowych. Modernizację przeszedł kolejny zasobnik miału – wymieniona została jego konstrukcja i poszycie, a dodatkowo został on wyłożony płytkami bazaltowymi w celu zabezpieczenia go przed ścieraniem i zużyciem. Do remontu zakwalifikowane zostały także sklepienia przednie dwóch kotłów.

– Wszystkie zaplanowane wcześniej prace przebiegały bez przeszkód – zapewnia Jan Grześkowiak, prezes Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego.

Natomiast lipiec w pełni poświęcony został na przegląd generalny instalacji biomasowej. Kocioł poddany jest czyszczeniu, sprawdzane jest działanie poszczególnych układów mechanicznych i elektrycznych, wykonywane są niezbędne prace serwisowe mające zapewnić bezawaryjną pracę i wysoką sprawność instalacji ORC.

Turbina gazowa trafiła do serwisu i konserwacji. Prace te przeprowadzone zostaną w Anglii. Warto podkreślić, iż ostrowska spółka w umowie serwisowej zagwarantowała sobie, że na czas prac serwisowych do OZC-u trafia turbina zamienna. Dzięki temu system cały czas pracuje.

 

Zobacz również: Arena Ostrów – raport z budowy
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments