Rozpoczęła się jedna z większych tegorocznych inwestycji w gminie Nowe Skalmierzyce. Przebudowywany jest układ drogowy w obrębie ulicy Mostowej w Nowych Skalmierzycach.

W Nowych Skalmierzycach pomiędzy firmami zlokalizowanymi przy zabytkowym dworcu a zachodnią częścią terenu przy miejskim stadionie powstanie droga wraz z chodnikami a także miejsca postojowe, których realizacja przewidziana jest na ten i na przyszły rok.

Nowa inwestycja usprawni funkcjonowanie zlokalizowanych w tej mocno zatłoczonej okolicy firm podnosząc poziom bezpieczeństwa ruchu oraz zapewniając większy komfort korzystającym z bardzo wąskiego dojazdu. Tym samym odciążymy przestrzeń dla pasażerów i obsługi dworca. Planowany parking przysłuży się także przy okazji organizacji różnych wydarzeń czy to w Starym Kinie czy na Stadionie Miejsko-Gminnym – mówi Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak.

Obecnie realizowana jest budowa około 350 metrów drogi wraz z chodnikami i na ten cel samorząd Nowych Skalmierzyc przeznaczył 900 tysięcy złotych, z czego ponad 330 tys. zł pochodzi z dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2021.

Niebawem rozpocznie się również budowa największego parkingu publicznego w gminie Nowe Skalmierzyce.

Zobacz również: Stypendia burmistrza Nowych Skalmierzyc po raz siódmy
ŹRÓDŁOUGiM Nowe Skalmierzyce
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments